Konceptuální elektro-popový projekt YACHT (akronym pro “Young Americans Challenging High Technology”) se po téměř deseti letech vrací do Prahy, tentokrát ve složení Claire L. Evans, Jona Bechtolt a Rob Kieswetter. Přivezou s sebou novinku Chain Tripping (DFA Records), nominovanou na cenu Grammy pro rok 2020 v kategorii “Best Immersive Audio Album”.

Na této desce, která vznikla kombinací DIY a high-tech postupů, využila kapela jako kreativní sílu umělou inteligenci. Databázi tracků z předešlých alb nechali projít samoučícím se softwarem, který z nich vytvořil zcela nové aranže, a ty nejlepší z nich YACHT použili jako základ pro Chain Tripping. Inspirovali se tak například cut-up metodou psaní spisovatele Williama S. Burroughse nebo speciálním softwarem “Verbasizer”, který používal v devadesátých letech při psaní textů David Bowie.

Před YACHT vystoupí řecký producent a multiinstrumentalista Larry Gus (vlastním jménem Panagiotis Melidis), který vytváří polyrytmické elektro-psych-popové kompozice ovlivněné Středomořím. Na pódiu je prý známý lehce chaotickými, ale živými několikavrstevnými improvizacemi. Společně s nejnovější studiovou deskou Subservient (DFA Records), nahrál i dvoutrackový bonusový sedmipalec Kerkis. Texty k němu napsal scénárista Efthimis Filippou, který spolupracoval s režisérem Yorgem Lanthimosem na filmech Humr (The Lobster) nebo Zabití posvátného jelena (The Killing of a Sacred Deer).

YACHT a Larry Gus zahrají v úterý 18.2. ve smíchovském klubu Underdogs’.  Vstupenky lze zakoupit v předprodejní síti GoOut za 250 Kč + poplatky. Zbylé vstupenky budou k dispozici na místě v den koncertu za 350 Kč. Akci pořádá kolektiv Underdogs’ a Fluff Fest.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit