Konceptuální elektro-popový projekt YACHT (akronym pro “Young Americans Challenging High Technology”) se po téměř deseti letech vrací do Prahy, tentokrát ve složení Claire L. Evans, Jona Bechtolt a Rob Kieswetter. Přivezou s sebou novinku Chain Tripping (DFA Records), nominovanou na cenu Grammy pro rok 2020 v kategorii “Best Immersive Audio Album”.

Na této desce, která vznikla kombinací DIY a high-tech postupů, využila kapela jako kreativní sílu umělou inteligenci. Databázi tracků z předešlých alb nechali projít samoučícím se softwarem, který z nich vytvořil zcela nové aranže, a ty nejlepší z nich YACHT použili jako základ pro Chain Tripping. Inspirovali se tak například cut-up metodou psaní spisovatele Williama S. Burroughse nebo speciálním softwarem “Verbasizer”, který používal v devadesátých letech při psaní textů David Bowie.

Před YACHT vystoupí řecký producent a multiinstrumentalista Larry Gus (vlastním jménem Panagiotis Melidis), který vytváří polyrytmické elektro-psych-popové kompozice ovlivněné Středomořím. Na pódiu je prý známý lehce chaotickými, ale živými několikavrstevnými improvizacemi. Společně s nejnovější studiovou deskou Subservient (DFA Records), nahrál i dvoutrackový bonusový sedmipalec Kerkis. Texty k němu napsal scénárista Efthimis Filippou, který spolupracoval s režisérem Yorgem Lanthimosem na filmech Humr (The Lobster) nebo Zabití posvátného jelena (The Killing of a Sacred Deer).

YACHT a Larry Gus zahrají v úterý 18.2. ve smíchovském klubu Underdogs’.  Vstupenky lze zakoupit v předprodejní síti GoOut za 250 Kč + poplatky. Zbylé vstupenky budou k dispozici na místě v den koncertu za 350 Kč. Akci pořádá kolektiv Underdogs’ a Fluff Fest.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?