Pro vytváření své elektronické hudby, do značné míry inspirované etnickými prvky, umělkyně Kateřina Koutná (Kat) využívala převážně samplů, které bylo možné dohledat na internetu, ale to jí brzy nestačilo. Proto se rozhodla vycestovat do ciziny, tam pátrat po originálních zvucích a na základě těchto zvuků vytvořit hudebně–obrazové dílo. Distribuční cesta audiovizuálního alba s názvem “Když hudba vypráví příběh” započne premiérou 21.10.2022 v Kasárnech Karlín a v ten samý den zároveň vyjde čistě jako audio album na všech streamovacích platformách.

Nápad vytvořit audiovizuální album s názvem “Když hudba vypráví příběh” vznikl před třemi lety v kancelářích firmy, v níž Kateřina Koutná pracovala se svojí tehdejší kolegyní a budoucí spolucestovatelkou. Rozhodla se vybrat všechny naspořené peníze, dát výpověď a odjet na čtyři měsíce sbírat zvuky do zemí centrální Asie, aby z nich později mohla vytvořit hudbu.

Hudba, kterou na albu můžete slyšet i vidět, vypráví příběhy a odráží pocity spojené s navštívenými zeměmi. Každé jedinečné místo reflektuje svoji vlastní skladbu, jež je vytvořena ze zvuků, které na cestách potkaly. Unikátní zvuky jsou posbírané ze zemí Kyrgyzstánu, Kazachstánu a Mongolska. Pomocí hudby se interpretka snaží vykreslit autentické zážitky z jejich cest a přenést posluchače, potažmo diváky právě sem. Katka o svém motivu sděluje: „Když si prohlížíme fotky, získáváme představu o tom, jak nějaké konkrétní místo vypadá, aniž bychom ho kdy museli navštívit. Já chtěla místo fotek přivézt hudbu, která vás na taková místa zavede i se zavřenýma očima.“

Nenechte si ujít premiéru audiovizuálního alba Když hudba vypráví příběh, která se koná 21.10.2022 v Kasárnech Karlín. Po dvou promítáních bude následovat i afterparty složená ze čtyř DJ setů. Lístky je stále možné zakoupit v síti GoOut.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit