Z Holandska přilétá do Čech jako basketbalový míč Swish EP 2. Deska reprezentuje další Pragoholikův koš česko-slovenské rapové scéně. Vyšla 25. září, nese na sobě celkem šest tracků a dočkali jsme se i pokračování již legendární skladby Jedou sem benga. Mezinárodní spoluprací dokázal Pragoholik posunout svůj styl na další úroveň a zdokonalit techniku. O beaty se znovu postaral T-Hal z Virginie.

Na pokračování hitu Jedou sem benga jsme všichni čekali dlouho. Naštěstí se nejednalo jen o nesplněný sen a Pragoholik po letech vydal pokračování svého nejznámějšího tracku. Sami posuďte, jestli se čekání vyplatilo, ale jedno je jisté: Jedou sem benga 2 opět vypráví příběh, který rozhodně není vhodný pro slabé povahy.

Nejde ale jen o příběh, který zvedne ze židle všechny policisty a nejednoho rodiče. Nemůžeme přejít bez povšimnutí, že si dal mladý rapper z Prahy skutečně záležet na hudebním vyjádření a že druhé pokračování proslulého hitu je dotaženo k dokonalosti i po hudební stránce. Technika rapu, prvotřídní beat a nápad jsou podtrženy parádními zvukovými efekty. Na sound designu si dal tento talentovaný interpret opravdu záležet.

Pragoholik ale nepřináší jen satirickou tvorbu, naopak. Zbytek EP je napěchovaný mezinárodní spoluprací slibující multikulturní jízdu. Na desce se objevují americké, holandské a samozřejmě i slovenské featuringy.

Za zmínku stojí Kenny Sherwood s kořeny v Michiganu anebo Carst ze Schiedamu, který přináší nefalšovaný nizozemský zvuk prosycený vůní tulipánů a marihuany. Na dvou tracích se také objevuje bratislavský talent Artom.

Swish EP 2 vyšlo doplněné i o nejnovější klip k tracku Team, který je plný nadupaných amerických aut a undergroundových hvězd jako hošty. O kameru a střih se postaral Max Mráz, který točil klipy i jménům jako Hugo Toxxx, James Cole nebo Orion. Pragoholik s Artomem v něm popustili uzdu tvořivosti a dali tak vzniknout podívané, která zatím nemá v Pragoholikově tvorbě obdoby.

Pragoholik se ve Swish EP 2 vrací ke kořenům a zároveň posouvá svou tvorbu na další úroveň. Už po prvním poslechu je jasné, že tento Pražák není jen další rapper, který se pokouší zaujmout texty o drogách. Naopak přináší nápadité album inspirované vlastními zkušenostmi a zážitky.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit