Podnikat na základě franchisingu, to je velice atraktivní nabídka. Je však pravdou, že v současné době mnozí lidé stále nevědí, co to franchising vlastně je. Pokud bychom tedy měli vysvětlit pojem zvaný “franchising”, řekli bychom, že franchising je způsob podnikání založený na licenčních smlouvách. V rámci franchisingu a po následném odkoupení licenčních smluv dojde k jakémusi udělení oprávnění podnikat pod značkou, která už má své jméno a svou stálou klientelu na trhu. Díky franchisingu se najednou stanete nezávislým podnikatelským subjektem, který bude vést pobočku třeba celosvětově známých značek, jako je McDonald’s nebo Subway. I když jste tedy nestáli u zrodu takto obrovských značek, můžete být jejich součástí a můžete i vy díky nim zbohatnout.

Abyste měli přehled o tom, jaké franšízy jsou dnes řazeny k těm nejlepším, vybrali jsme několik nejlepších franšíz na světě, s nimiž můžete podnikat i vy.

Nejlepší franšízy na světě

Při výběru nejlepších franšízových sítí se zaměřuje na výši tržeb, také na počet poboček nebo třeba na politiku životního prostředí či na stabilitu a růst. Při brání ohledu na zmíněná specifika se mezi nejlepší franšízy na světě dostala třeba franšíza 7-Eleven, což je maloobchodní řetězec prodávající nejen občerstvení, ale také komodity denní spotřeby, jako jsou cigarety, benzin nebo třeba elektronika.

K nejlepším franšízám se samozřejmě zařadila také síť rychlého občerstvení McDonald`s, kterou není třeba dlouze představovat, nebo KFC čili největší konkurent občerstvení s velkým M ve znaku.

Franšízy, které nestojí miliony

Je však pravdou, že pokud chcete podnikat s franšízami, jež se řadí k těm nejlepším na světě, je třeba si připravit několik milionů k tomu, abyste si mohli odkoupit licenční smlouvy a začít s velkofirmami podnikat. Raději si svět franchisingu trochu osahejte a začněte podnikat pod značkou, kde je také velká pravděpodobnost rychlého vrácení investice. Doporučujeme franšízu Extéria Market, která působí jak na českém, tak na slovenském trhu.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit