Chtěli byste za elektřinu platit méně? Pak byste měli uvažovat o nákupu tepelného čerpadla. To vám totiž velmi efektivně snižuje náklady na topení. Na jeho pořízení lze navíc získat od státu velmi lákavou dotaci. Pojďte se s námi podívat na to, co to vlastně tepelné čerpadlo je, proč jde o výhodnou investici nebo jak probíhá jeho montáž. Vysvětlíme vše, co jste o tepelných čerpadlech chtěli vědět a ještě něco navíc.

Jak funguje tepelné čerpadlo a jaké jsou jeho výhody?

Tepelné čerpadlo je zařízení, které odebírá teplo z okolního vzduchu, vody nebo třeba země. V čerpadlo dojde ke stlačení tohoto tepla, což má za následek jeho další zahřátí. Čerpadlo pak toto teplo rozvádí po celém domě. Výhodou celého procesu je tedy fakt, že k provozu čerpadla je potřeba jen malé množství energie. Díky získání okolního tepla je ale schopné vyrobit třeba až čtyřikrát tolik energie (ve formě tepla), než která je potřeba k jeho provozu. Takže díky tepelnému čerpadlu zaplatíte za topení třeba až čtyřikrát méně. Tepelné čerpadlo je přitom schopné odsávat teplo i při teplotách pod bodem mrazu, jen s nižší účinností.

Prvotní investice do tepelného čerpadla se pohybuje v řádů desítek až stovek tisíců. Jde ale o rozumnou investici a díky ušetřené energii se vám tyto peníze vrátí zhruba už během 5-10 let. A protože jde nejen o ekonomické, ale i ekologické řešení, tak na jeho pořízení nabízí Ministerstvo životního prostředí poměrně štědré dotace.

Jak vybrat a nainstalovat tepelné čerpadlo?

Druhů tepelných čerpadel je velké množství a každý z nich se hodí na něco trochu jiného. Při výběru tepelného čerpadlo proto doporučujeme kontaktovat odborníky, třeba ze společnosti ELCOOL. Ti vám provedou výpočet tepelných ztrát a navrhnou nejideálnější řešení na míru. Vzhledem k tomu, že tepelná čerpadla jsou poměrně velká a těžká, je pro běžného člověka jeho instalace pěkný oříšek. V ELCOOL vám tak rádi pomohou nejen s výběrem, ale i s montáží a v případě jakýchkoliv potíží zařídí servis čerpadla. Pořiďte si tepelné čerpadlo a začněte šetřit svou peněženku i naši přírodu už dnes.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit