Pokud je vám dvacet a nevíte, kde začít investovat, zde jsou naše nejlepší tipy do začátku. Stále vám někdo říká, abyste investovali své peníze, i když je situace na akciovém trhu nestabilní. Někteří dokonce tvrdí, že právě teď je nejlepší doba k investování kvůli nízkým cenám. Ale do čeho přesně byste měli ve svých 20 letech investovat? Níže uvádíme osm investičních nápadů, které byste měli zvážit, dokud jste mladí. Rozhodně nemusíte investovat do všech z nich. Ale když si vyberete jen dvě nebo tři a každou z nich budete postupně financovat, vaše bohatství začne rychle růst.

1. Investujte do indexových fondů S&P 500

Jako mladý investor byste měli své investice soustředit na aktiva orientovaná na růst. Je to proto, že v následujících desetiletích můžete využít skládání mnohem vyšších výnosů z růstových investic než z bezpečných, úročených investic.

Index S&P 500 poskytoval až do roku 1926 průměrnou roční míru výnosu ve výši 10 %. To je neuvěřitelně silný zdroj složených výnosů.

I když je akciový trh v těchto dnech kvůli obavám z rychlého šíření koronaviru poměrně volatilní, jsou akcie stále dobrou volbou, pokud jste mladí. Můžete využít nízkých cen špičkových akcií. Navíc máte dostatek času na to, abyste přečkali současná minima na akciovém trhu. Jen si dejte pozor, abyste investovali pouze peníze, které aktuálně nepotřebujete.

2. Investujte do realitních investičních fondů (REIT)

Nemovitosti jsou další investiční strategií růstového typu a těch se v mládí rozhodně nenabažíte.

  • Investice do REIT je příležitostí k držení portfolia komerčních nemovitostí. To může být hodnotnější než vlastnictví jedné investiční nemovitosti, protože portfolio je investováno do různých typů nemovitostí v různých geografických lokalitách. Tím získáte větší diverzifikaci, než jakou můžete získat s jednou nemovitostí.
  • Další významnou výhodou je, že do REIT můžete investovat již s několika tisíci dolary. Přímá koupě investiční nemovitosti by vyžadovala mnohem větší kapitál jen na zálohu. Můžeme také dodat, že REIT nemusíte aktivně spravovat tak, jako byste to dělali s investiční nemovitostí.
  • Výhodou REIT je, že investují do komerčních nemovitostí, které často překonávají výkonnost rezidenčních nemovitostí.

3. Zvažte investování do vysoce rizikových strategií

Vysoce rizikové investice jsou obecně vhodné pro mladé investory ve věku 20 let. pokud na své investici proděláte, budete mít ve svých 20 nebo dokonce 30 letech dostatek času na obnovu svého portfolia. Proto není špatný nápad věnovat pouhých 10 % svého portfolia na vysoce rizikové krátkodobé investice, jako jsou binární opce.

Před investováním do takových vysoce rizikových metod byste měli velmi dobře prozkoumat a ujistit se, že máte s investováním dostatek zkušeností. Tyto investiční strategie vám mohou pomoci zvýšit vaše likvidní aktiva během několika dnů nebo dokonce minut. To může být užitečné při zajišťování rozpočtu, který potřebujete pro dlouhodobé a nízkorizikové investice. Více informací o binárních opcích se dozvíte prostřednictvím této stránky.

4. Koupě domu

Tohle je tak trochu smíšená záležitost. Pozitivní je, že vlastnictví domu vám umožní po mnoho let budovat značný vlastní kapitál. Děje se tak kombinací postupného splácení hypotéky a zvyšování hodnoty nemovitosti.

Vlastnictví domu má také výhodu pákového efektu. Vzhledem k tomu, že si můžete koupit dům s pouhými 3 % akontace, můžete získat výhodu zhodnocení nemovitosti v hodnotě 300 000 USD s investicí z vlastní kapsy ve výši pouhých 9 000 USD.

5. Zlepšete své dovednosti

Většina lidí nepovažuje zlepšování svých dovedností za investici. Ale jako mladý investor to může být ve skutečnosti jedna z nejlepších investic, kterou můžete udělat. Koneckonců příjem, který získáte během svého života, bude vaším jediným největším aktivem. Čím více jej dokážete zvýšit, tím větší hodnotu bude mít.

Plánujte investovat alespoň malou částku peněz a času do získání všech dovedností, které budete ve své kariéře potřebovat. Můžete také přemýšlet o dovednostech, které chcete doplnit, abyste se připravili buď na lépe placenou práci, nebo dokonce na pozdější změnu povolání.

Můžete absolvovat další kurzy na vysoké škole, objednat si online kurzy nebo se zapsat do různých programů, které rozšíří váš soubor dovedností. Jistě, krátkodobě vás to bude stát peníze. Ale pokud to v budoucnu výrazně zvýší váš příjem, budou to jedny z nejlépe vynaložených peněz. A to je investice v pravém slova smyslu.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit