Koronavirová krize nějakým způsobem omezuje každého z nás. Mnoho lidí ztratilo ve spojení s restrikcemi velkou náplň svého času a byli nuceni si najít jiné záliby a koníčky. Někdo se z toho ale nevzpamatovává tak jednoduše a nad ostatními činnostmi zatím jen polemizuje. Přitom může být právě karanténa skvělým novým startem. Pokud hledáte inspiraci a chtěli byste se motivovat ke zkoušení nových věcí, přestat prokrastinovat a ztrácet čas, pak vám rádi poradíme, co s tím.

Omezení pohybu a veškeré restrikce, s nimiž se musíme poslední dobou potýkat, pro nás nemusí automaticky znamenat zabíjení času u televize a mobilu, naopak, můžeme se díky nim učit a dozvídat novým věcem, na které jsme doposud třeba neměli čas. Skvělou náplní času vždy bylo, a nadále pravděpodobně i bude, čtení – ať už v tištěné nebo digitální formě. Pokud zvolíte dnes již dostupnější a pohodlnější online variantu, můžete se na internetu dozvědět mnoho informací o aktuálním dění, všemožných zálibách od jízdě na koni po pěstování marihuany nebo zde můžete najít i různé tipy, triky a rady.

Pokud jste si řekli, že z vás po lockdownu vyjde lepší člověk, a máte třeba i dokonce vytyčené konkrétní cíle, pak je možná na čase začít. Pro mnoho lidí je nejlepším motivátorem, když slyší promluvu do duše od nějaké úspěšné a oblíbené osobnosti. Čtení rozhovorů s inspirujícími lidmi může být dobrým nakopávačem k učení se nových věcí. Takové počtení můžete proložit i něčím lehčím, jako například rozhovorem známé celebrity, nebo naopak i někoho méně známého.

Více inspirace

No a pokud máte pocit, že už jste přečetli všechno a rádi byste konečně do něčeho klofli, můžete objevovat i další činnosti než je jen čtení. Skvělé inspirace všeho druhu najdete třeba na webu Moře Nápadů. Takže nezapomínejte, že karanténa není jen dovolená a i volný čas se dá využít naplno.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit