Když byl model Nike Air Sock Racer v roce 1986 poprvé uveden na trh, na botách byl zrovna v módě nylon a semiš. Elastická bota bez tkaniček, navíc ve výrazných barvách, na scénu přinesla čerstvý vítr a získala u běžců oblibu díky své funkčnosti. Po více než třech dekádách se originální bota vrací, tentokrát už vylepšená o materiál Flyknit.

Sock Racer byl navržen jako maratonská běžecká bota, a design proto odpovídal požadavkům na co největší pohodlí a výkon. Do polyuretanové podrážky umístil designér Bruce Kilgore dlouhou jednotku Air a vršek navrhl z elastické tkaniny, která se později stala inspirací ke vzniku revolučního Flyknitu. Výrazná barevná kombinace černé a žluté, odvážná reklamní kampaň a netradiční vzhled Raceru budily pozornost a bota si vysloužila označení jako správně bláznivá. V roce 2014 byla uvedena v HTM verzi jako součást setu „Genealogy of Free“, inovativní svršek původního Socker Raceru totiž vedl i ke vzniku konceptu Nike Free.

Nový model Nike Air Sock Racer Ultra Flyknit opět přináší další novinky. Svršek je úplně poprvé vyroben z Flyknitu, díky kterému je bota prodyšnější a lépe sedí na noze. Přezky z původní boty zůstaly zachované, jen jsou o trochu širší, aby neklouzaly dopředu a lépe stabilizovaly střední část. Lehká podešev Nike Ultra z pěny s dvojí hustotou má v patě jednotku Air pro větší pohodlí.

Nike Air Sock Racer Ultra Flyknit budou dostupné od 27. dubna na nike.com, Nike+ SNKRS a u vybraných prodejců.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit