Synth-popové duo Kate Boy vydalo na sklonku loňského roku dlouho očekávaný debut „One” a konečně se ukáže i v Praze. Kolektiv okouzlený (nejen) tvorbou švédského sourozeneckého dua The Knife o sobě dal před třemi lety vědět hvězdnými singly „Northern Lights“ a „The Way We Are“, které se objevují také na dlouhohrajícím debutu. Produkce se kromě Australanky Kate Akhurst a jejích skandinávských Rocket Boy chopil také Chris Berg (Depeche Mode, Fever Day, The Knife) a na albu se tak míchá to nejlepší z osmdesátkového popu s dnešní temnou elektronikou. V rámci evropské šňůry se Kate Boy 14. května poprvé zastaví také v MeetFactory.

Ve své době to vypadalo jako šťastná náhoda, s odstupem času se ale ukazuje, že rok 2013 sehrál ve vývoji současné elektropopové scény zásadní roli. V tomtéž roce totiž světlo světa spatřily debutové nahrávky takových kapel, jako jsou Purity Ring, Chvrches nebo Kate Boy, které můžeme směle zařadit k tomu nejlepšímu, co dnes tenhle žánr nabízí. Proroctví “everything we touch turns to gold”, které na debutovém EP stockholmské partičky s názvem Northern Lights zformulovala zpěvačka Kate Akhurst, se tak plní do posledního písmena.

Ani takové talenty, jaké se sešly pod značkou Kate Boy, ale nepadají z nebe. Enigmatická zpěvačka Kate Akhurts s okouzlujícím hlasem a australskými kořeny skládá muziku od svých 16 let a na kontě tak má už kromě sólového LP Like Little Red Riding Hood z roku 2007 nebo působivého EP Hypnotized vydaného pod hlavičkou projektu Fiction také pěknou hromádku songů, které během pěti let strávených v Los Angeles napsala pro popové hvězdy jako jsou Charice, Ricki-Lee nebo Juliana Joya. Kdoví, jakou cestou by se nakonec talentovaná zpěvačka vydala, nebýt osudového výletu do Stockholmu, kde potkala partu muzikantů pohybujících se kolem hudební společnosti TEN Music Group (Erik Hassle, Niki & the Dove, Icona Pop). Na to, aby rozhodli o svém životě na dalších pár let, přitom Markusovi, Oskarovi, Hampusovi (Rocket Boy) a Kate stačil jediný večer.

Kate Boy square

To, co začalo jako pozvání na jeden drink před odjezdem, skončilo jako elektrizující session v nahrávacím studiu, jejímž výsledkem byl chytlavý debut Northern Lights vydaný v roce 2013 na labelu IAMSound Records. U stejné značky ještě tentýž rok vychází také singl The Way We Are, který udělal radost všem fanouškům lehce vyšinutého elektropopu a posunul hudební kvalitu kapely o notný kus dopředu. Po sérii maloformátů pak na konci loňského roku konečně přišel dlouho očekávaný dlouhohrající debut s názvem One (Fiction/Island/IAMSound), s jehož produkcí Kate Boy píchnul Chris Berg (Depeche Mode, The Knife). Uchvacující fúzi skandinávské temné elektroniky s elektrizujícím osmdesátkovým vokálem v podání enigmatické Kate si můžete užít v pražské premiéře už v sobotu 14. května od 20:30 v MeetFactory. Těšte se na enigmatický večírek!

Kate Boy poster

Více informací naleznete na www.kateboy.com. Vstupenky zakoupíte za 290 CZK na stránkách www.meetfactory.cz, za 290 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích (Ticketportal, Ticketpro, GoOut.cz) a za 350 CZK na místě. Koncert pořádá MeetFactory o.p.s.


 Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory: