Grape festival představil dalších několik skvělých jmen, které vystoupí na připravovaném 9. ročníku hudebního festivalu, který se na letišti v Piešťanech uskuteční od 10. do 11.8.

Tentokrát se festival zaměřil především na elektroniku a mladá jména. Velkým lákadlem první kategorie je dvojice Modeselektor, která se s projektem Moderat představila v Piešťanech už minulý rok. Žánrově se velmi dobře doplňují s aktuální vycházející hvězdou Charlotte de Witte z Belgie.  Velký návrat hlásí také drum and bassoví Dirtyphonics, kteří v minulém roce kvůli špatnému počasí nemohli dohrát svůj set . Novou tváří je pak stálice elektronického mega festivalu Tomorrowland Holanďan San Holo.

Wilkinsonlive

Grape každoročně přinásí i mnoho mladých a neoposlouchaných interpretů. Jedním z nejvýraznejších je mnohonárodnostní skupina Superorganism, kterou BBC zařadila mezi dvanáct najvětších objevů pro rok 2018. Tu doplní ještě hip hopová rockovú kapela Astroid Boys a správně drzý mladík, který vystupuje pod jménem Yungblud.

Lamb

„Každý rok se velmi těšíme na nové objevy, které můžeme na Slovensko přivézt. Opět jsme velmi spokojení s výběrem a věříme, že Superorganism anebo Yungblud budou černými koňmi festivalu,“ doplnil za organizátory Ján Trstenský.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?