Grape festival představil dalších několik skvělých jmen, které vystoupí na připravovaném 9. ročníku hudebního festivalu, který se na letišti v Piešťanech uskuteční od 10. do 11.8.

Tentokrát se festival zaměřil především na elektroniku a mladá jména. Velkým lákadlem první kategorie je dvojice Modeselektor, která se s projektem Moderat představila v Piešťanech už minulý rok. Žánrově se velmi dobře doplňují s aktuální vycházející hvězdou Charlotte de Witte z Belgie.  Velký návrat hlásí také drum and bassoví Dirtyphonics, kteří v minulém roce kvůli špatnému počasí nemohli dohrát svůj set . Novou tváří je pak stálice elektronického mega festivalu Tomorrowland Holanďan San Holo.

Wilkinsonlive

Grape každoročně přinásí i mnoho mladých a neoposlouchaných interpretů. Jedním z nejvýraznejších je mnohonárodnostní skupina Superorganism, kterou BBC zařadila mezi dvanáct najvětších objevů pro rok 2018. Tu doplní ještě hip hopová rockovú kapela Astroid Boys a správně drzý mladík, který vystupuje pod jménem Yungblud.

Lamb

„Každý rok se velmi těšíme na nové objevy, které můžeme na Slovensko přivézt. Opět jsme velmi spokojení s výběrem a věříme, že Superorganism anebo Yungblud budou černými koňmi festivalu,“ doplnil za organizátory Ján Trstenský.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit