Karlovarský filmový festival je za námi. Jinak luxusně nablýskané město, které se v období KVIFF blýská ještě jasněji, stále trápí minimálně jeden problém – chátrající bazén hotelu Thermal. Architektura 489, projekt, jenž si klade za cíl mapovat kvalitní československou architekturu let 1948 – 1989, na svém Facebooku nabídl prostřednictvím aktuálních fotografií nahlédnout na současný stav této unikátní stavby.

Architektura 489: Bazén a kavárna hotelu Thermal bezútěšně chátrá. Dostaly se nám do ruky fotky interiéru bývalé kavárny i zázemí bazénu. Všimněte si například té hromady původních židliček, odhadujeme, že každá z nich má hodnotu nejméně 10 000 Kč, vedení hotelu v nich nicméně žádnou hodnotu nevidí, takže radši tyhle designové kousky nahrazuje sériovou produkcí firmy asko. Tohle je nebetyčná ostuda a barbarství, celé to vystihl jeden z našich fanoušků: “Dole je festival světového formátu a nahoře hnijící bazén.”


Petici za obnovení provozu bazénu Thermal Karlovy Vary pro veřejnost můžete podepisovat zde.

zdroj:
facebook.com

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?