Karlovarský filmový festival je za námi. Jinak luxusně nablýskané město, které se v období KVIFF blýská ještě jasněji, stále trápí minimálně jeden problém – chátrající bazén hotelu Thermal. Architektura 489, projekt, jenž si klade za cíl mapovat kvalitní československou architekturu let 1948 – 1989, na svém Facebooku nabídl prostřednictvím aktuálních fotografií nahlédnout na současný stav této unikátní stavby.

Architektura 489: Bazén a kavárna hotelu Thermal bezútěšně chátrá. Dostaly se nám do ruky fotky interiéru bývalé kavárny i zázemí bazénu. Všimněte si například té hromady původních židliček, odhadujeme, že každá z nich má hodnotu nejméně 10 000 Kč, vedení hotelu v nich nicméně žádnou hodnotu nevidí, takže radši tyhle designové kousky nahrazuje sériovou produkcí firmy asko. Tohle je nebetyčná ostuda a barbarství, celé to vystihl jeden z našich fanoušků: “Dole je festival světového formátu a nahoře hnijící bazén.”


Petici za obnovení provozu bazénu Thermal Karlovy Vary pro veřejnost můžete podepisovat zde.

zdroj:
facebook.com

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit