Majálesy jsou oblíbené po celé České republice. Letos se poprvé konal také v Liberci a nabídnul velkou porci zábavy pro všechny návštěvníky. Akce trvala od 4. do 7. května, avšak hlavní program se uskutečnil poslední sobotu a v neděli.

Vše začalo v sobotu ráno, kdy u Technické univerzity odstartoval studentský průvod až na náměstí Dr. Edvarda Beneše, tam probíhal zbytek Majálesu. Sobotní koncertní šňůru započala místní kapela Kosmik. Poté následovala vystoupení kapel Bikini, Exil 51 a The Scoffers.

První, kdo v sobotu přilákal více lidí, byl Rest z labelu Ty Nikdy a před radnicí předvedl s DJem Herbym skvělou show. Po rapovém koncertě nastoupila jablonecká kapela SuperHero Killers. Zlatým hřebem večera byla kapela Tata Bojs, která zahrála své největší hity a získala si celé publikum.

Neděli odstartovalo opět několik místních kapel, jako například Sitcom nebo TULband. Největším nedělním lákadlem byl liberecký Paulie Garand, který zcela zaplnil náměstí a rozpohyboval svoje fanoušky. Na závěr Libereckého Majálesu zpříjemnila liberečákům nedělní večer 30 členná skupina Big’O’Band.

První ročník libereckého Majálesu se nadmíru povedl a nutno podotknout, že počasí také velmi přálo. Doufejme, že organizátoři uspořádají minimálně stejně dobrou akci i příští rok.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit