Majálesy jsou oblíbené po celé České republice. Letos se poprvé konal také v Liberci a nabídnul velkou porci zábavy pro všechny návštěvníky. Akce trvala od 4. do 7. května, avšak hlavní program se uskutečnil poslední sobotu a v neděli.

Vše začalo v sobotu ráno, kdy u Technické univerzity odstartoval studentský průvod až na náměstí Dr. Edvarda Beneše, tam probíhal zbytek Majálesu. Sobotní koncertní šňůru započala místní kapela Kosmik. Poté následovala vystoupení kapel Bikini, Exil 51 a The Scoffers.

První, kdo v sobotu přilákal více lidí, byl Rest z labelu Ty Nikdy a před radnicí předvedl s DJem Herbym skvělou show. Po rapovém koncertě nastoupila jablonecká kapela SuperHero Killers. Zlatým hřebem večera byla kapela Tata Bojs, která zahrála své největší hity a získala si celé publikum.

Neděli odstartovalo opět několik místních kapel, jako například Sitcom nebo TULband. Největším nedělním lákadlem byl liberecký Paulie Garand, který zcela zaplnil náměstí a rozpohyboval svoje fanoušky. Na závěr Libereckého Majálesu zpříjemnila liberečákům nedělní večer 30 členná skupina Big’O’Band.

První ročník libereckého Majálesu se nadmíru povedl a nutno podotknout, že počasí také velmi přálo. Doufejme, že organizátoři uspořádají minimálně stejně dobrou akci i příští rok.