Ve dnech 17. až 19. května proběhl 6. ročník automobilové slavnosti Legendy, na kterých jsi mohl na jednom místě zčeknout a obdivovat historické skvosty i moderní supersporty v neuvěřitelném počtu 1 200 automobilů za 1 miliardu korun.

Akce se konala v celém areálu Výstaviště Holešovice v Praze. Letošním tématem bylo “Made in the USA”, které přineslo širokou škálu amerických klasik. Nechyběl například legendární Ford Mustang Eleonor z filmu 60 sekund spolu s dalšími americkými značkami jako Cadillac, Dodge, Chevrolet nebo Corvette, které byly umístěny na hlavním nádvoří Výstaviště Holešovice.

Vidět jsi mohl i značky předních světových automobilek. Hlavními trháky byly Jaguar XE SV Project 8, Bugatti Chiron Sport, Bugatti Veyron, Pagani Huayra a také například McLaren 570S GT4.

Výstava byla koncipována do dvou pavilonů – pavilon elegance a pavilon rychlosti. Samostatné expozice automobilek Mercedes Benz, Jaguar, Porsche a mnoha dalších se nacházely v prostorách parku za budovou Výstaviště. Tento ročník přinesl také novinku tzv. Grand tour, tedy prezentační jízdu vybraných vozů. Program zpestřily autogramiády se závodníky i mluvené vstupy osobností české motoristiky a především si tu každý přišel na své. Prohlédnout si můžeš fotky z akce. Co na ně říkáš?

text: Matěj Urban
foto: Ana Kulić

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit