Ve dnech 17. až 19. května proběhl 6. ročník automobilové slavnosti Legendy, na kterých jsi mohl na jednom místě zčeknout a obdivovat historické skvosty i moderní supersporty v neuvěřitelném počtu 1 200 automobilů za 1 miliardu korun.

Akce se konala v celém areálu Výstaviště Holešovice v Praze. Letošním tématem bylo “Made in the USA”, které přineslo širokou škálu amerických klasik. Nechyběl například legendární Ford Mustang Eleonor z filmu 60 sekund spolu s dalšími americkými značkami jako Cadillac, Dodge, Chevrolet nebo Corvette, které byly umístěny na hlavním nádvoří Výstaviště Holešovice.

Vidět jsi mohl i značky předních světových automobilek. Hlavními trháky byly Jaguar XE SV Project 8, Bugatti Chiron Sport, Bugatti Veyron, Pagani Huayra a také například McLaren 570S GT4.

Výstava byla koncipována do dvou pavilonů – pavilon elegance a pavilon rychlosti. Samostatné expozice automobilek Mercedes Benz, Jaguar, Porsche a mnoha dalších se nacházely v prostorách parku za budovou Výstaviště. Tento ročník přinesl také novinku tzv. Grand tour, tedy prezentační jízdu vybraných vozů. Program zpestřily autogramiády se závodníky i mluvené vstupy osobností české motoristiky a především si tu každý přišel na své. Prohlédnout si můžeš fotky z akce. Co na ně říkáš?

text: Matěj Urban
foto: Ana Kulić

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?