První ročník akce Czech Street Con, která v prostoru skateboardingové haly Plechárna na Černém mostě přivítala stovky nadšenců streetwear módy, rapu a dalších aktivit, je za námi a my vám přinášíme prostřednictvím článku menší shrnutí a ohlédnutí za tím, co se zde odehrálo.

Na Czech Street Con, který začal už v 16:00, již od samého začátku přicházelo poměrně dost lidí, kteří si zde mohli ještě v klidu nakoupit nové kousky oblečení pro svůj outfit. A bylo z čeho vybírat – kromě klasických stánkařů s všelijakou kvalitní (i nekvalitní) second-hand módou, zde byli i resellers a značky a obchody jako třeba Queens, Acrasy Apparel, NTRXZ či Mainstage.cz, svůj Tusy merch přivezl i jeden z vystupujících Darewin.

Ten otvíral i bohatý doprovodný program, kdy během celého odpoledne až večera vystoupil dále i Lvcas Dope, Yeezuz2020 nebo Hasan a Young Tay. Na programu byla i break-dance show, kterou předvedli kluci z Opatow Flavours, a i když si stěžovali na ne příliš vřelou odezvu publika, postarali se o parádní kulturní vložku.

Nutné je zmínit i to, že výtěžek z celé akce, tedy přibližně celých 25 tisíc korun, poputuje na Onkologické oddělení nemocnice Motol za nemocnými dětmi. Respekt a poděkování si zaslouží pořadatelé, kterým nešlo o vlastní peněžní profit, i všichni vystupující, kteří svou účastí k tomuto milému benefičnímu gestu značně pomohli, a samozřejmě i všichni příchozí, kterých ve výsledku bylo něco přes 300.

foto: Kristýna Mergeščíková (@cvk.e)


A na závěr povedený videoreport ze sobotní akce, o který se postarali kluci z The Mag: