První ročník akce Czech Street Con, která v prostoru skateboardingové haly Plechárna na Černém mostě přivítala stovky nadšenců streetwear módy, rapu a dalších aktivit, je za námi a my vám přinášíme prostřednictvím článku menší shrnutí a ohlédnutí za tím, co se zde odehrálo.

Na Czech Street Con, který začal už v 16:00, již od samého začátku přicházelo poměrně dost lidí, kteří si zde mohli ještě v klidu nakoupit nové kousky oblečení pro svůj outfit. A bylo z čeho vybírat – kromě klasických stánkařů s všelijakou kvalitní (i nekvalitní) second-hand módou, zde byli i resellers a značky a obchody jako třeba Queens, Acrasy Apparel, NTRXZ či Mainstage.cz, svůj Tusy merch přivezl i jeden z vystupujících Darewin.

Ten otvíral i bohatý doprovodný program, kdy během celého odpoledne až večera vystoupil dále i Lvcas Dope, Yeezuz2020 nebo Hasan a Young Tay. Na programu byla i break-dance show, kterou předvedli kluci z Opatow Flavours, a i když si stěžovali na ne příliš vřelou odezvu publika, postarali se o parádní kulturní vložku.

Nutné je zmínit i to, že výtěžek z celé akce, tedy přibližně celých 25 tisíc korun, poputuje na Onkologické oddělení nemocnice Motol za nemocnými dětmi. Respekt a poděkování si zaslouží pořadatelé, kterým nešlo o vlastní peněžní profit, i všichni vystupující, kteří svou účastí k tomuto milému benefičnímu gestu značně pomohli, a samozřejmě i všichni příchozí, kterých ve výsledku bylo něco přes 300.

foto: Kristýna Mergeščíková (@cvk.e)


A na závěr povedený videoreport ze sobotní akce, o který se postarali kluci z The Mag:

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit