Strávili jsme tři večery na jedenáctém ročníku audiovizuálního Lunchmeat Festivalu a přinášíme z něj záběry, vykreslující ojedinělou a nezapomenutelnou atmosféru.

Organizátoři zažili letos při přípravě festivalu nemálo krušných chvilek, vzhledem k probíhající pandemii. Spousta změn v nařízeních, nespočet komplikací i nutnost rušení účasti oznámených vystupujících. Důležité ale je, že se akce vůbec mohla uskutečnit, i když za dodržování několika přísných opatření – pohyb po celé budově byl možný pouze v rouškách, konzumace nápojů a jídla byla zakázána v koncertních halách a umožněna jen v místnosti na to určené a místa byla převážně na sezení. Ale ani to nezabránilo tomu, aby se prostor příjemně zaplnil a účastníci si užili jedinečnou podívanou.

Ve čtvrtek 1. října jsme se vydali do Národní galerie v Praze a od šesti hodin byl připraven program, který zahrnoval jména jako Stanislav Abrahám, Toyota Vangelis, Anthony Linell & Ali. M Demiler nebo Ethno Service & Luboš Zbranek. Všichni čeští zástupci se předvedli v tom nejlepším světle a my jsme se mohli přesvědčit, že česká scéna elektronické hudby je na skvělé úrovni. Nakonec návštěvníky roztančil energickým setem Shackleton, zakladatel britského dubstep labelu Skull Disco.

foto: Ondřej Kubeš

Další den se hrálo už od pěti a na programu tentokrát byli Robert Henke s úžasnou show včetně propracované scénografie, Nina Pixel & Adrián Kriška, Exhausted Modern & Geso, elektrabel & Æoe a DJ Stingray, který se specializuje na futuristické elektro, spojuje techno, Miami booty bass, elektro a hip-hop. Svým zakončovacím setem, který trval bezmála dvě hodiny, stejně jako předchozí Schakleton, i DJ Stingray přivedl diváky do absolutního rauše a on, ani diváci by si nejraději přáli, aby party trvala věčně. DJe, zahaleného v kukle, museli utnout až po několikátém přídavku organizátoři.

foto: Matyáš Baierle

Sobotu, poslední den festivalu, s premiérovou show zahájila NIVVA, jejíž tváří je digitální avatar a která letos vydala debutové EP s názvem EASY. Dále pokračoval Tadej Droljc, Evil Medvěd & Keya, Trauma & oxoo, Know V. A. & Omar El-Sadek a jako úplně poslední SOPHIE, zpěvačka, producentka a DJka. Její futuristická taneční hudba kombinuje prvky Asian popu, Eurodance a 90s electronics. Fanoušky lehce zklamala, když na sebe nechala roztančený dav čekat bezmála hodinu. Během prodlevy tak většina návštěvníků trochu vychladla, ale netrvalo dlouho a znovu byli všichni v tanečním rauši. Set sice trval jen hodinu a po jeho konci Sophie s chladným přístupem zmizela z pódia (takže fanoušci čekající s LP k podpisu měli smůlu), i tak bylo zakončení spektakulárního Lunchmeat Festivalu na jedničku a všichni, kdo se jej mohli zúčastnit, na něj budou bezpochyby ještě dlouho vzpomínat.

foto: Barbora Nosková

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit