Jak je patrné už z názvu, všichni milovníci sportovního oblečení a obuvi se mají opravdu na co těšit. Obchod Foot Locker totiž na Václavském náměstí zaujme rozlohu téměr 1500 metrů čtverečních, jak dnes v tiskové zprávě uvedla realitní poradenská společnost Cushman & Wakefield.

“Prahu považujeme v rámci regionu středovýchodní Evropy za klíčovou lokalitu.”

Nová prodejna vyroste v prostorech Paláce Euro v centru hlavního města, kde nyní sídlí obchodní řetězec Promod a kasino, které má Foot Locker v polovině roku nahradit. Prozatím se bude jednat o největší prodejnu tohoto řetězce ve střední Evropě. K důvodu, proč si Foot Locker pro tento krok zvolil právě Prahu, se vyjádřil Martin Machač, ředitel zodpovědný za nemovitosti ve Foot Locker Europe: “Prahu považujeme v rámci regionu středovýchodní Evropy za klíčovou lokalitu. Místní trh je stabilní a turistický ruch je dlouhodobě na vzestupu.”

“Centrum Prahy se dlouhodobě profiluje jako nejatraktivnější retailová lokalita ve střední a východní Evropě. Důkazem je stále rostoucí zájem mezinárodních značek o prostory pražského centra, především o obchodní jednotky v ulicích Na Příkopě, Pařížské a na Václavském náměstí, které čeká v nadcházejících letech rozsáhlá revitalizace,” dodal partner ve společnosti Cushman & Wakefield Jan Kotrbáček.

zdroj: flickr.com

Značka Foot Locker má pod svými křídly již více než 800 obchodů v Evropě a přes 3000 obchodů po celém světě.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?