Jak je patrné už z názvu, všichni milovníci sportovního oblečení a obuvi se mají opravdu na co těšit. Obchod Foot Locker totiž na Václavském náměstí zaujme rozlohu téměr 1500 metrů čtverečních, jak dnes v tiskové zprávě uvedla realitní poradenská společnost Cushman & Wakefield.

“Prahu považujeme v rámci regionu středovýchodní Evropy za klíčovou lokalitu.”

Nová prodejna vyroste v prostorech Paláce Euro v centru hlavního města, kde nyní sídlí obchodní řetězec Promod a kasino, které má Foot Locker v polovině roku nahradit. Prozatím se bude jednat o největší prodejnu tohoto řetězce ve střední Evropě. K důvodu, proč si Foot Locker pro tento krok zvolil právě Prahu, se vyjádřil Martin Machač, ředitel zodpovědný za nemovitosti ve Foot Locker Europe: “Prahu považujeme v rámci regionu středovýchodní Evropy za klíčovou lokalitu. Místní trh je stabilní a turistický ruch je dlouhodobě na vzestupu.”

“Centrum Prahy se dlouhodobě profiluje jako nejatraktivnější retailová lokalita ve střední a východní Evropě. Důkazem je stále rostoucí zájem mezinárodních značek o prostory pražského centra, především o obchodní jednotky v ulicích Na Příkopě, Pařížské a na Václavském náměstí, které čeká v nadcházejících letech rozsáhlá revitalizace,” dodal partner ve společnosti Cushman & Wakefield Jan Kotrbáček.

zdroj: flickr.com

Značka Foot Locker má pod svými křídly již více než 800 obchodů v Evropě a přes 3000 obchodů po celém světě.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit