V neděli skončil 36. ročník festivalu FAMUFEST. Vzhledem k omezené kapacitě sálu, s níž se organizátoři museli poprat, byly projekce vyprodané týden dopředu. Diváci však měli možnost sledovat všechny filmy online. Pokud jste se na promítání nedostali, nebo jste online projekci nestihli, nezoufejte. Všechny oceněné snímky jsou do dnešní půlnoci k dispozici na www.famufest.cz.

Přehlídka nejnovější tvorby studentů Filmové a televizní fakulty Akademie muzických umění proběhla až na drobné dešťové přeháňky bez komplikací. Festivalový program uvedl během pěti dnů deset bloků filmových projekcí, tři moderované diskuze v rámci industry programu, čtyři hudební koncerty a virtuální výstavu. Celková návštěvnost festivalu byla téměř tisíc diváků, kteří zavítali na projekce nebo závěrečný ceremoniál. Online program sledovalo v průběhu festivalu několik desítek tisíc uživatelů na sociálních sítích a webu, který si otevřelo v průměru více než 1500 návštěvníků denně.

Závěrečný ceremoniál, moderovaný Antonií Formanovou a Matějem Šumberou, se konal stejně jako všechny letošní projekce v Kasárnech Karlín. Jeho průběh mohli diváci sledovat i u svých obrazovek prostřednictvím živého přenosu.

 

O vítězných filmech rozhodovala letošní porota, kterou tvořili herečka Klára Issová, spisovatelka Anna Bolavá, performerka Lenka Klodová a filmový kritik Kamil Fila. Konečné výsledky spolu s oceněnými snímky z kategorií hraný film nad/do 15 minut, dokumentární film nad/do 15 minut, animovaný film a film 1. ročníků naleznete na webu festivalu. Ceny pro vítěze navrhl a zkonstruoval student UMPRUM  a designér Tomáš Rachunek. Na rozhovor s ním se můžete těšit již brzy zde na webu Czechmag.

Kromě online projekce vítězných snímků je na 1. června naplánována projekce vítězných dvou dokumentárních snímků v kině Světozor, a v nadcházejících týdnech ozvěny v dalších městech.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit