Elusive není jen brand, ale i crew. Crew lidí, co společně přichází s nápady a tvoří. Spoluzakladatel Petr příběh této značky spustil 29. ledna, symbolicky v den svých narozenin. Mají za sebou zatím jednu vyprodanou kolekci, na níž se podílela umělkyně Kate Fuks, která vytvořila grafiku, další kolekce je za dveřmi.

Co znamená spojení zlaté zbraně a větvičky sakury a co se chystá dál, si přečti v následujícím rozhovoru s již zmiňovaným Petrem Valušem. A na závěr i soutěž o triko z první kolekce!

Jak tě napadl název Elusive a proč zrovna oblečení?

Svoji značku oblečení jsem chtěl už jako malej kluk a dospělo to do finální verze až teď díky tomu, že mám okolo sebe lidi, co mi s tím pomáhají, a taky jsem na tom úplně jinak finančně než v mladších letech.
Název mě napadl podle mého nejoblíbenějšího zvířete, tygra. Elusive znamená  z anglického překladu “nepolapitelný”.

Vaši mikinu jsme mohli vidět například na Konexovi… Koho momentálně supportujete a jaký máš s crew cíle? Co chceš, aby jednou Elusive znamenala?

Máme rozjetých spoustů projektů, který tady v Česku u nikoho než u nás neuvidíte, a těch projektů a všeho je alespoň na dva roky dopředu, ale to se včas dozvíte. A koho supportujem se taky dozvíte, nechci to moc prozrazovat.
Chci, aby Elusive představovala největší partu schopných a talentovaných lidí.

elusive 03 konex

Už jsme trochu nakousli design z první kolekce. Jaký význam stojí za logem?

Tak než jsme spustili první kolekci do prodeje, nechtěl jsem, aby to nemělo žádný význam, jako je to se všema brandama teď, chtěl jsem přijít s něčím smysluplným. V tý době jste mohli v televizi zaznamenat opět boje na Východě, teroristický útoky atp. AK, zbraň, je zlatá, protože se dává do válek obrovský množství peněz a větvička sakury, čouhající z hlavně zbraně, znamená mír.

Byl s tebou u založení i někdo jiný, nebo je to čistě tvůj nápad a tvoje práce?

Ano, jistě, že byl, sám bych to nikdy nezvládl, zdravím Jakuba.

Prozradil jsi nám, že se chystá druhá kolekce. Co všechno bude obsahovat?

To si nechám jako překvapení, prozdradím jen to, že s druhou kolekcí se bude natáčet promo video a nebude to žádný mainstream video, bude to kontroverzní videoklip a myslím, že se o tom bude hodně mluvit. A to je náš cíl.

Ok, budem se těšit. Chtěl bys něco vzkázat lidem, co sledují Elusive?

Moc děkuju všem těm, co nás podporujou, bez vás by to nešlo. A taky děkuju svojí crew, že mi se vším pomáhají.


Facebook: www.facebook.com/elusiveateam
Instagram: www.instagram.com/elusivecrew


Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit