Jedna z největších hvězd současné elektronické taneční hudby, vyhledávaný producent a držitel osmi cen Grammy, odehraje svou pražskou premiéru 25. srpna na nezvyklém místě – v industriální hale Pragovka.

Skrillex, jeden z nejúspěšnějších dubstepových umělců, je známý svými antihvězdnými manýry. To dokázal i na svém prvním vystoupení v České republice, kdy před čtyřmi roky na festivalu Rock for People musel kvůli bouřce zrušit program na hlavní scéně a představil svou show za improvizovaných podmínek ve stanu.

V netradičním prostředí se představí i tentokrát. Vysočanskou halu Pragovka organizátoři z Art Prom a Everything Goes vybrali přímo ve spolupráci s managementem interpreta jako nejvhodnější prostor pro jeho pražské vystoupení,  přestože má omezenou kapacitu. Skrillexovo vystoupení má ambici stát se jednou z nejdůležitějších hudebních událostí letošního roku a koncertů, na které se nezapomíná. „Už jen to, že jeden z nejvyhledávanějších dýdžejů světa vystoupí v industriálním prostoru s omezenou kapacitou je v rámci jeho koncertních aktivit unikátní. Snad všechna jeho vystoupení jsou na velkých festivalech pro deseti tisíce lidí,”  dodává za pořadatelskou agenturu Michal Rolčík.

Skrillex, vlastním jménem Sonny John Moore, patří mezi pionýry a nejslavnější jména dubstepu a ve svých osmadvaceti letech je současně jedním z nejkreativnějších producentů. Spolupracoval namátkou s Damianem Marleym, Ellie Goulding, Alvinem Riskem, s americkým producentem Dillonem Francisem nebo švédskou rapperkou Elliphant. Na albu Path of Totality produkoval tři skladby pro nu-metalové ikony Korn, a to včetně prvního singlu Get Up. Se Sirah natočil písničku Bangarang a mezi interprety, které remixoval, patří Daft Punk, Avicii nebo Nero. Skrillex nepřestává lovit ani ve filmové sféře. Jeho skladby a remixy se objevily ve více než dvaceti filmech a seriálech. Sám si v několika filmech zahrál, jedním z posledních je letošní komedie Zoolander 2, ve kterém ztvárnil dýdžeje.

Skrillex (1)

Mezi jeho záseky patří i projekt Dog Blood s německým producentem Boys Noize nebo společná skladba Breakn’ a Sweat s žijícími členy kapely The Doors. Jeho dalším projektem je superproducentský tým Jack Ü, ve kterém se sešel s další ikonou současné elektroniky a producentem hvězd Diplem. Společně se loni podíleli i na produkci poslední oceňované desky Justina Biebera.

Vstupenky na koncert koupíte za 1190 Kč prostřednictvém sítě NoLimits.cz

FB: https://www.facebook.com/events/1611812799130656/

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit