Fandíte moderním technologiím? Pak jste jistě zaznamenali, že spousta bytových domů vyměnila klasické zámky na klíč za moderní elektronický přístupový systém. Technologie, kterou jsme ještě relativně nedávno vnímali jako rekvizitu z sci-fi filmů, se stává součástí každodenního života. Ale není se čemu divit – oproti klíčům mají čipové karty mnoho podstatných výhod. Nechcete-li se neustále stresovat nad tím, že ztratíte klíče od vchodových dveří, bude se vám dané řešení zamlouvat.

Těší mě, jsem elektronický přístupový systém

Ještě jste s ním neměli tu čest? Hlavní součástí elektronického čipového přístupového systému je čtečka. Když k ní přiložíte kartu s čipem nebo mobilní telefon s technologií NFC, dveře se odemknou. Stále vám nedochází, proč je tento způsob zabezpečení domu mnohem výhodnější než klasický klíč? Důvodu je víc než dost.

Elektronické přístupové systémy jsou výhodné pro bytové domy i firmy. Provozovateli objektu šetří čas i náklady, které vznikají v souvislosti s výměnou zámků. Pokud někdo ztratí klíče, správci nezbývá, než demontovat zámek a nahradit ho novým. Poté musí v dostatečném počtu duplikovat klíče a předat je všem oprávněným osobám.

A co když dojde ke ztrátě nebo poškození čipové karty? I to se samozřejmě může stát, ale s tím si příliš hlavu lámat nemusíte. Správce systému zkrátka vymaže daný čip z evidence a vydá vám kartu novou. Jde o mnohem rychlejší a jednodušší proces oproti výměně zámku a duplikaci klíčů.

Proč se elektronický přístup vyplatí firmám?

Provozovatelům komerčních objektů a firmám se díky elektronickému přístupovému systému otevírají zbrusu nové možnosti. Technologie umožňuje integraci s dalšími moduly, jako je systém pro evidenci docházky, lokalizační systém, kamerový systém, ale také s výdejovými automaty či systémem pro parkoviště. 

S těmito systémy je mnohem jednodušší monitoring objektu – správce získá perfektní přehled o aktivitách osob, které se v něm pohybují. S výrazným zvýšením bezpečnosti jde ruku v ruce také nezanedbatelná úspora nákladů.

Poznejte výhody konkrétního systému

Jestliže vás otevírání vchodových dveří na čipovou kartu nadchlo, případně hledáte sofistikovaný systém pro evidenci zaměstnanců, poohlédněte se po něm u českého specialisty – Institutu Mikroelektronických Aplikací. Společnost se dlouhodobě zabývá vývojem řešení pro bytové domy i kanceláře a nabízí široké portfolio produktů. Bližší informace a technické specifikace najdete na www.ima.cz.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit