Rok 2016 nám před nedávnem začal, a to může znamenat jen jednu věc. Pořádnou dávku nové hudby od českých, slovenských i světových interpretů. A Ektor rozhodně nezůstáva pozadu.

Po vydání alba Detektor na začátku minulého roku byla laťka nastavena opravdu vysoko. Singly Proč, Ve dne v noci, Jak jinak nebo Peníze získaly opravdu skvělé ohlasy a na YouTube mají velký počet zhlédnutí. Album také okořenili hostující interpreti jako Rytmus, Ego nebo Orion, kteří rozhodně patří mezi legendy česko-slovenské rapové scény. Beatů se chopili zkušení producenti v čele se stálicemi Konexem a Special Beatzem. Proto nemohlo být jednoduché vytvořit něco, co bude ještě lepší. Novému albu Detektor 2 se to však podařilo.

Album se skládá ze 13 singlů, na jejichž produkci se podíleli DJs Special Beatz, Konex a nekorunovaný král české produkce DJ Wich. Hostování se ujala opravdu pestrá škála interpretů, z nichž nekteří se objevili již na albu Detektor. Mezi stálicemi můžeme najít například Ega, Rytmuse nebo Jamese Cola, naopak mezi nováčky se zařadili interpreti jako Marpo, s nímž Ektor vydal singl Mladá krev v minulém roce, slovenský rodák Separ nebo jeho krajan Strapo.

První singly z alba Detektor 2 jsme si mohli vychutnat již v minulém roce. Jakoby nic, který vydal Ektor koncem října, a Prázdnej sex, který se stal jakýmsi předčasným vánočním dárkem pro Ektorovy fanoušky. K oběma, a zatím jako k jediným, byl nahrán i videoklip.

K celému albu je samozřejmě připraven i křest, který se uskuteční tuto sobotu 27. února v pražském SaSaZu. Těšit se můžeme rozhodně na pořádnou dávku adrenalinu, skvělou show a pokud to půjde, tak i na všechny hostující interprety. Minulý rok se akce zúčastnilo okolo 2800 lidí, což je vskutku úctyhodné číslo. Uvidíme, jak budou tracky z nového alba fungovat naživo!


Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE