Rok 2016 nám před nedávnem začal, a to může znamenat jen jednu věc. Pořádnou dávku nové hudby od českých, slovenských i světových interpretů. A Ektor rozhodně nezůstáva pozadu.

Po vydání alba Detektor na začátku minulého roku byla laťka nastavena opravdu vysoko. Singly Proč, Ve dne v noci, Jak jinak nebo Peníze získaly opravdu skvělé ohlasy a na YouTube mají velký počet zhlédnutí. Album také okořenili hostující interpreti jako Rytmus, Ego nebo Orion, kteří rozhodně patří mezi legendy česko-slovenské rapové scény. Beatů se chopili zkušení producenti v čele se stálicemi Konexem a Special Beatzem. Proto nemohlo být jednoduché vytvořit něco, co bude ještě lepší. Novému albu Detektor 2 se to však podařilo.

Album se skládá ze 13 singlů, na jejichž produkci se podíleli DJs Special Beatz, Konex a nekorunovaný král české produkce DJ Wich. Hostování se ujala opravdu pestrá škála interpretů, z nichž nekteří se objevili již na albu Detektor. Mezi stálicemi můžeme najít například Ega, Rytmuse nebo Jamese Cola, naopak mezi nováčky se zařadili interpreti jako Marpo, s nímž Ektor vydal singl Mladá krev v minulém roce, slovenský rodák Separ nebo jeho krajan Strapo.

První singly z alba Detektor 2 jsme si mohli vychutnat již v minulém roce. Jakoby nic, který vydal Ektor koncem října, a Prázdnej sex, který se stal jakýmsi předčasným vánočním dárkem pro Ektorovy fanoušky. K oběma, a zatím jako k jediným, byl nahrán i videoklip.

K celému albu je samozřejmě připraven i křest, který se uskuteční tuto sobotu 27. února v pražském SaSaZu. Těšit se můžeme rozhodně na pořádnou dávku adrenalinu, skvělou show a pokud to půjde, tak i na všechny hostující interprety. Minulý rok se akce zúčastnilo okolo 2800 lidí, což je vskutku úctyhodné číslo. Uvidíme, jak budou tracky z nového alba fungovat naživo!


Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit