Nihilismus Cold Cave, za který by se nestyděl ani Ian Curtis, dá všem vyznavačům dark wavu na chvíli zapomenout na přicházející jaro. Pro ty, co dávají přednost taneční party je připraven další Kinetic večer tentokrát s DJ Young Marco. V dubnu se v MeetFactory na dva večery usadí také festival Mladí Ladí Jazz, který představí Bill Laurance a Panzerballet, nebo STIMUL nights se saxofonistou Colinem Stetsonem.

Mladí Ladí Jazz: Bill Laurance (UK) + Zabelov Group (CZ) / 8. 4.

Vůbec poprvé se v Čechách představí se svým sólovým projektem trojnásobný držitel ceny Grammy, anglický klavírista a zakládající člen oceňovaného brooklynského jazzového kolektivu Snarky Puppy, Bill Laurance. Ten ve své ničím neomezené kreativitě razí cross-žánrovou jazzovou tvorbu, která si vypůjčuje tu z elektronické hudby, tu z funku, jindy zase z klasických klavírních aranžmá. Je zbytečné přemýšlet, jestli je jeho hudba soulovou zpovědí, progresivním rockem, ambientní koláží nebo vizuálně evokativním soundtrackem. Od roku 2014, kdy vydal své první sólové album, má na svém kontě již tři desky. Na té poslední s názvem Aftersun vydané loni na jaře s ním spolupracovali i parťáci ze Snarky Puppy, basový kytarista Michael League a bubeník Robert „Sput“ Searight. Jako support vystoupí kapela Zabelov Group.

Cold Cave (US) / 12. 4.

Směs darkwavu, noisu a synth popu, který se objevuje u Cold Cave, projektu Wesleyho Eisodla, má své kořeny v 80. letech ovlivněných post punkem a hudbou kapely Joy Division. Atmosféru desek Cold Cave možná nejvýstižněji popsaly noviny Guardian, které označují Wesley Eisolda „mladým bohem nihilismu a beznaděje.“ Po zrušeném turné před 4 lety a předskakování Nine Inch Nails o rok později se Cold Cave a jejich pražští fanoušci konečně dočkají sólového koncertu – synthpopový chameleon, básník a hudební evangelista Wesley Eisold spolu s kapelou zahrají ve středu 12. dubna v MeetFactory.

Kinetic w/ Young Marco (NL) + Tornado Wallace (AU) / 13. 4.

Amsterdamský DJ a producent Young Marco přiveze do MeetFactory druhou Selectors kompilaci labelu Dekmantel. Young Marcova kompilace, která vyšla v únoru 2017, představí jeho oblíbené songy. Deseti tracková kompilace tak zahrnuje často přehlížené jamy od umělců jako Danny Boy, Ghostwriters, Larry Heard nebo Wolf Müller. Během večera vystoupí australský DJ a producent Tornado Wallace.

Mladí Ladí Jazz: Panzerballet (DE) + Modern Day Babylon (CZ) / 21. 4. 

Tento bláznivý eklektický ansámbl, který si zakládá na kolikrát dosti výstřední originalitě a inovativnosti svých instrumentálních skladeb, vůbec poprvé představí své koncertní šílenství v České republice. Hudební inspirace Panzerballettu se dá vystopovat v kombinaci funku, metalu, jazzu a progresivního rocku. Právě neotřelé fúzování různých stylů je pro prakticky neklasifikovatelnou hudbu Panzerballettu tolik příznačné. Jméno německého kvintetu složeného ze dvou kytar, basové kytary, saxofonu a bicích tak výstižně vypovídá o jeho hudebním vyjádření – řízné a hutné jako pancíř, komplexní a sofistikované jako balet.

STIMUL Nights: Colin Stetson (US) + E Converso (CZ) / 29. 4.

Colin Stetson, hudební souputník takových hvězd jakými jsou Bon Iver, Arcade Fire nebo Tom Waits, vyrazil s aktuální deskou na sólové turné a poprvé zavítá i do Prahy. Colin Stetson je saxofonista, kterého si nespletete. Jeho nekompromisní a fyzický přístup ke hře na nástroj společně s důmyslnou technikou snímání zvuku z něj činí inspirativního umělce v žánru, kde se zdálo, že možnosti hry jsou již vyčerpané. Jako support vystoupí E Converso, projekt okolo saxofonisty Michala Wróblewskiho.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit