Americká kapela Awolnation navštívila Prahu naposledy před třemi lety. Nyní, po vydání třetího studiového alba Here Come The Runts, zavítala do naší stověžaté metropole znovu, aby ho divákům patřičně představila.

Do Prahy dorazila pětičlenná banda společně s předkapelou Eliza and the Bear. Na Awolnation čekal dvě hodiny před začátkem v Roxy natěšený dav fanoušků, kteří od téhle bandy Amíků, v čele se zpěvákem a jediným původním členem kapely Aaronem Brunem, žádali pořádnou show. To, co následovalo, se podobalo neskutečně ujetému pódiovému večírku a ďábelskému koncertu, který se v dnešní době jen tak nevidí. Nutno podotknout, že i outfity členů kapely připomínaly jedno velké retro.

Už při prvním songu si celá kapela naprosto získala pozornost fanoušků, se kterými si za malý okamžik vytvořil zpěvák v nevelkém Roxy ještě užší kontakt. Nezapomenutelnou performance a dovádění nejen zpěváka Aarona Bruna, který by zasloužil titul “skokan roku”, se otiskla do všech přítomných, kteří si přišli naživo poslechnout to nejlepší ze tří alb, která Awolnation za doby svého devítiletého působení vydali. Zpěvák po celou dobu velmi intenzivně hypnotizoval publikum. Během večera nechyběla ani kytarová sóla a jamy. Bylo zajímavé sledovat, jak zněly naživo songy, na jejichž nahrávkách je mnoho elektronických prvků, které jsou pro kapelu typické. Frontman během večera obdaroval publikum i několika rudými růžemi, které házel do běsnícího a skákajícího davu.

Po hodinové a vysilující show si publikum po několikaminutovém skandování “A-wol-nation, A-wol-nation…” kapelu vytleskalo zpět na podium. Jako přídavek zazněly dvě písně, včetně nejočekávanějšího hitu Sail, kterým se pětičlenná parta rozloučila. Soudě podle spokojeného výrazu diváků,  tahle parta nikoho nezklamala!

foto: Robin Skotnicki

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit