Máme tu konec roku 2016, talentovaných a úspěšných umělců je mnoho. Níže jsem uvedl osobnosti ze světa elektronické hudby, kteří za sebou tento rok zanechali album. Interpreti nejsou uvedeni v pořadí dle hodnocení.

Noisia

Producentrské a DJské trio z Nizozemí, vítěz letošního Drum&BassArena Awards 2016 v kategorii nejlepší producent, nejlepší album a nejlepší videoklip (Noisia – Mantra).

Album: Noisia – Outer Edges

Kaytranada

Kanadský DJ a producent vydal v tomto roce své debutové album 99.9%. I přesto, že je jeho tvorba spíše hip hopová, jsou na albu tracky různých žánrů.

Album: Kaytranada – 99.9%

Massive Attack

Britská skupina, která ve své tvorbě využívá prvky jazzu, hip hopu, rocku a soulu. Většina z vás bude znát Massive Attack – Teardrop jako úvodní znělku k seriálu Dr. House.

Album: Massive Attack – Ritual Spirit

Moderat 

Berlínský elektronický projekt složen z umělců Apparat a Modeselektor. Mají za sebou již 3 studiová alba, III je jejich zatím poslední. Vystoupili i v Praze.

Album: Moderat – III

Pantha du Prince – The Triad

Německý producent spojující house, techno a indie prvky.

Album: Pantha Du Prince ‎– The Triad

Flume – Skin

Australaský producent a DJ. Bývalý člen projektu What so not, které stále funguje sólově pod taktovkou Emoh.

Album: Flume – Skin

DJ Shadow

Americký producent, DJ a milovník vinylu.

Album: DJ Shadow – The Mountain Will Fall

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit