Máme tu konec roku 2016, talentovaných a úspěšných umělců je mnoho. Níže jsem uvedl osobnosti ze světa elektronické hudby, kteří za sebou tento rok zanechali album. Interpreti nejsou uvedeni v pořadí dle hodnocení.

Noisia

Producentrské a DJské trio z Nizozemí, vítěz letošního Drum&BassArena Awards 2016 v kategorii nejlepší producent, nejlepší album a nejlepší videoklip (Noisia – Mantra).

Album: Noisia – Outer Edges

Kaytranada

Kanadský DJ a producent vydal v tomto roce své debutové album 99.9%. I přesto, že je jeho tvorba spíše hip hopová, jsou na albu tracky různých žánrů.

Album: Kaytranada – 99.9%

Massive Attack

Britská skupina, která ve své tvorbě využívá prvky jazzu, hip hopu, rocku a soulu. Většina z vás bude znát Massive Attack – Teardrop jako úvodní znělku k seriálu Dr. House.

Album: Massive Attack – Ritual Spirit

Moderat 

Berlínský elektronický projekt složen z umělců Apparat a Modeselektor. Mají za sebou již 3 studiová alba, III je jejich zatím poslední. Vystoupili i v Praze.

Album: Moderat – III

Pantha du Prince – The Triad

Německý producent spojující house, techno a indie prvky.

Album: Pantha Du Prince ‎– The Triad

Flume – Skin

Australaský producent a DJ. Bývalý člen projektu What so not, které stále funguje sólově pod taktovkou Emoh.

Album: Flume – Skin

DJ Shadow

Americký producent, DJ a milovník vinylu.

Album: DJ Shadow – The Mountain Will Fall

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE