Po celá desetiletí je Converse vypravěčem pravdivých příběhů jejich nositelů. Pro toto jaro navrhly designérky značky kolekci s názvem Love The Progress oslavující lásku, jednotu a pospolitost. 

Dámská kolekce byla inspirací poslední kampaně “All The Stories Are True”, která dává ženám prostor definovat své ženství vlastními slovy. Converse odhaluje neuvěřitelné příběhy dívek všech věkových kategorií, které jdou svou vlastní cestou a redefinují, co pro mě znamená být dnes dívkou, a tak inspirují další a další.

Dnes startuje nová kampaň, která zahrnuje definice dívky vytvořené herečkou a aktivistkou Millie Bobby Brown, první baletkou v hidžábu na světě Stephanie Kurlow, instruktorkou sebeobrany Qin Yungquan, nonkonformní hudebnicí Naomi Preizler a expertkou v oblasti tech Kasiou Gola. Každá z těchto inspirativních žen napsala vlastní definici přímo na plátno ikonických tenisek Converse Chuck 70.  Definice dívky vytvořily: 

Millie Bobby Brown

herečka a aktivistka, Anglie

“GIRL is powerful”

Millie je herečkou známou především z Netlix série Stranger Things. Stala se nejmladší UNICEF ambasadorkou dobré vůle, která brání práva dětí po celém světě.

Millie Bobby Brown

Stephanie Kurlow

první baletka v hidžábu, Austrálie

“GIRL is influential and a risk taker”

Stephanie Kurlow je známá jako první baletka v hidžábu na světe. V rámci kampaně organizace „Remove The Hate“, kde je ambasadorkou, pomáhá mladým se vymezit proti nenávisti v online prostředí. Byla odmítána ve škole, protože nosila hidžáb, a tak se společně s rodinou rozhodla založit uměleckou školu, která vítá muslimské studenty a zároveň je otevřená naprosto všem rasám, náboženstvím a kulturám. V loňském roce získala stipendium a možnost si zatančit s Královským dánským baletem.

Stephanie Kurlow

Qin Yungquan

instruktorka sebeobrany: Singapur

“GIRL is a warrior”

Qin zasvětila svůj život výuce sebeobrany. V roce 2017 díky svému zápalu pro věc získala cenu “The Queen’s Young Leaders Award”, která oceňuje mladé inspirativní lidi napříč Commonwealthem. Studovala bioinženýrství, soutěžila na národní úrovni ve wrestlingu a přispěla k rozvoji speciální výuky sebeobrany, která se jmenuje “Modern Street Combative”. Časopisem Forbes byla zařazena mezi osobnosti 30 pod 30.

Qin Yungquan

Naomi Preizler

nonkonformní hudebnice, Argentina

“GIRL is to be human”

Naomi je argentinská nonkonformní hudebnice, která si jde vlastní uměleckou cestou. Miluje objevovat neobjevené a jít proti zaběhnutým pravidlům. 

Naomi Preizler

Kasia Gola

expertka v oblasti tech, Polsko

“GIRL is disciplined, works hard and achieves”

Kasia je zakladatelkou blogu GeekGoesChic.Co a je nominovaná na prestižní polskou cenu Glamour v kategorii “Žena roku”. Expertka na IT a tech se pohybuje v oblasti, které dominují zpravidla muži. Kasia je inspirací pro všechny dívky, že nic není nemožné. Pořádá setkání po celém Polsku, kde hovoří o propojení módy a tech a inspiruje tak mladé ženy k objevení IT světa.

Kasia Gola

LOVE THE PROGRESS KOLEKCE

Kolekce Love The Progress se inspiruje ženami z minulosti i současnosti vyšlapujících cestu dalším generacím. Je stejně tak edgy jako ženská, stojí na potiscích, psaných vzkazech a symbolické barevnosti, které ženy povzbuzují k tomu, aby se vymezily svým vlastním, osobitým způsobem.

Edice Love The Progress byla navržena designérkami v Converse a propaguje sílu lásky, jednoty a pospolitosti.

Hlavním nápisem na nových Chuckách je “Keep Loving, Keep fighting”, který vyjadřuje podporu boji za rovnost a víru v lásku jeden k druhému, která vítězí nad strachem.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit