Dalyb s TTApple navštívili Prahu, a to (nejen) kvůli Prague Fashion Week. Rozhodli se při této příležitosti udělat Meet and Greet v pražském streetwear obchodě Queens a já jsem se Dalyba zeptal na několik otázek, týkajících se jak hudby, tak módy.

Máš produkci na albu Gudlak od Logica a Gumbgua (Alenku). Budeš mít něco na albu například od Pil C-ho nebo na novém albu od někoho, komu teď v dohledné době bude něco vycházet? 

Budu mít produkce na dalších projektech od Logica, a s Pil Cm možná také něco uděláme.

Chci si teď udělat své producentské album s americkými interprety, ale i pár slovenskými, budu tam mít slušná jména, takže se mají lidi na co těšit.

Viděl jsem různě na sociálních sítích, že Samuel (Samey) tráví spoustu času ve studiu a řeší album a Zayo by měl taky něco mít. Už se o něčem ví, vyjde už brzy něco nového? 

Ano, chystáme takový osmitrackový projekt se Zayem, všechno mu tedy budu produkovat já a ještě před tím chceme vydat pár singlů. Samey taky nahrává, ale tam mu budu pomáhat spíš tak, že ne všechno budu produkovat já. Spíš spolu budeme ve studiu a tak, ale možná taky budu dělat všechno já, nevíme, uvidíme, ještě to je všechno v takové pracovní fázi. Teď se snad ještě dělá studio v Bratislavě, takže asi tak.

ODIVI x NOBODYLISTEN. Měl si v té kolekci také něco svého? Na fotkách ses objevil také jako model, jak ses k tomu vůbec dostal?  

Tak Kuba (NobodyListen) je můj velmi dobrý kamarád, mám rád to, co dělá, a líbí se mi, co dělá. Vlastní věci jsem tam neměl, jen takový ten rolák, který jsem si vlastně navrhnul, dejme tomu. Ale Kuba je prostě můj dobrý kamarád a věděl jsem, že takové věci dělá, a už minule to bylo pěkné a líbilo se mi to. Hlavně si nehraje na to, že je nějaký designer či co, ale prostě jen dělá to, co ho baví, a já mu s tím kdykoliv pomůžu. A jako modela mě asi oslovil, protože jsem pán.

IMG_4849

Řekl bys nám něco i k projektu Addict od Nobodyho, k show,  která bude v pátek 18. 3.? 

Jojo, bude to v Chemistry Gallery, je to tedy Nobodyho projekt, co teď chce dělat. Chce dělat i nějaké rádio a pravidelné akce, kam si bude zvát hosty a jsem také rád, že jsem první host. Máme s Kubou dobrý vztah a rád s ním hraju, prostě je to takové silné, když hrajeme my dva spolu, takže se na nějakých těchto akcích určitě ukážu.

Bude tu v Praze teď někdy nějaká show HAHA CREW nebo si počkáte do té doby, dokud vy všichni nebudete mít vydané své nové věci? 

My jsme si dali pauzu od vydávání věcí úplně naschvál, protože teď všichni vydávají věci, všichni chtěj být nasílu prostě cool a dělat trap a být strašně moderní a úplně nechci být v týhle vlně.

No, toho jsem si všimnul, protože například Samey nevydal nic už přes rok.

To je pravda, ale stále dělá na nějakých věcech. Hlavně já pořád produkuju, stále něco vymýšlíme a dělá své album, které bude už víc hudební, než doteď. Ale je to tak naschvál, že nic nevydáváme, tím, že se lidi těší na to, když něco máme vydat, tak ani nemám nějaký pocit, že bychom teď nějak upadli. Ale víš, lidi se na to prostě těší a my na ně vůbec nekašleme, ani na fanoušky, jen ať mají prostě trochu trpělivost a vydáme ty nejlepší věci, co tady vyšly.

IMG_4832

Nedávno jste vydali merch HAHA CREW – FUCK THEM…

Ano, to jsem dělal já, ale Samey má svůj merch, já jsem dělal pár FUCK THEM věcí, ale FUCK THEM je takový náš projekt, jen tohle jsem nějak tak vzal pod sebe. Zayo teď bude mít taky svůj merch.

Můžou od tebe lidi čekat nějakou kolekci podobnou té s PAY.? 

Určitě ano, akorát bych to nějak nechtěl specifikovat a mluvit o tom nějak teď. Má to svůj čas a všechno dáme dopředu vědět, akorát teď je na to ještě čas.

Když teď bude vydávat Samey album, i ty a Zayo, plánujete někdy vydat něco jako HAHA CREW, nebo to všechno budou vždy sólové projekty? 

Budou to všechno sólové projekty. Já si tedy budu dělat to producentské album, Zayo bude mít EP, které bude se mnou, to je takový album nás dvou, a Sameyovo album bude zase jeho album, kde já budu mít nějaké produkce, Zayo nějaký feat. a taky si, Zayo, shání nějaký tým lidí, který mu nějak pomůže jinak hudebně jako my dva, takže to bude skvělé. Možná by byl nejlepší nápad, kdybych já všechno produkoval a byl by tam Zayo a Samey na každém tracku. To by bylo pro lidi úplně to nejvíc, všichni to očekávají, ale rozhodli jsme se každý dělat sólo. Možná potom bude ale všechno dohromady.

IMG_4830

V Praze jste hráli už v hodně klubech, kde se ti hrálo nejlépe?

Asi v Roxy. V Roxy je taková nejlepší atmosféra, úplně nejlepší zvuk a hlavně jsem spokojený s koncertem, který jsme měli na Nastovi. Stále jsem rád za to, když vidím to, že když přijedeme s Vlnou i potřetí, počtvrté, lidi si to pořád jedou. Asi je to album kvalitní a stále si myslím, že to tak je. Má pro mě strašnou hodnotu a vím, jak jsme na něm pracovali, takže vím, že to není nějaký projekt udělaný narychlo a ještě stále jsou ty tracky napřed oproti něčemu, co tu vychází.

Třeba zrovna track Vlna má strašnou atmosféru.

Úplně, právě přesně to to je, to album má prostě takovou atmosféru. Hlavně já se vždycky snažím dělat beat, co má atmosféru a není to jen taková suchá kokotina, i když mám dost rád takový ten Metro Boomin’ styl. Ale já jsem prostě takový, že chci, aby z tý hudby bylo něco cítit, že si to pustíš a vyvolá to v tobě nějaké emoce.

Chtěl bych se tě ještě zeptat ohledně The Life of Pablo. Jak vnímáš tohle album, co bys třeba řekl k trackům, co si jedeš nejvíc? 

To album si vždycky pouštím celý od začátku do konce, protože ty tracky na sebe tak krásně navazují, ty samples a tak. Je to skvělé jako celek. Nejvíc se mi líbí asi Wolves, ale ještě ta první verze, kde je Sia a Vic Mensa a ještě Father Strech My Hands pt. s Desiignerem a Ultralight Beam je dobrá.

IMG_4850

Na Meet and Greet dorazilo sice pár lidí, ale aspoň tu opět byla příjemná atmosféra. S TTApple a Dalybem jsme se bavili ještě po i před rozhovorem a TTApple nám například prozradila to, jak se poprvé s Dalybem poznali a že byla v první verzi klipu Antidote od Travise Scotta, která však nikdy nevyšla.

foto:
Dominik Řezníček

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit