Amerického zpěváka, jehož tvorba vzniká v Praze, kde dlouho žije, jsme vám již představovali. Od posledního videoklipu ke skladbě Don’t Fall in Love with Me zpěvák sliboval, že brzy přijde s celou řadou nových tracků a singlů, a jako důkaz, že své sliby plní, nyní pouští ven skladbu Oh Bibi, s jejímž vznikem se váže milá historka.

“Před rokem jsem v Unijazzu potkal jednu opravdu cool holku jménem Bibi, byl jsem opilý a slíbil jí, že o ní napíšu píseň, protože její jméno znělo naprosto ideálně pro nějakou melodii. No skladba sice nakonec není úplně tak o ní, ale každopádně se mi podařilo použít její jméno. Svůj slib jsem po roce splnil a když jsem jí výsledek minulý týden poslal, byla moc ráda,” popsal nám Piqi Miqi pozadí vzniku svého nejnovějšího tracku.

Ten vypráví příběh o klamání a sexuálním chtíči z Piqi Miqiho temné “knihy tajemství”. Důmyslná dívka ho svádí a vytváří v jeho srdci chaos, který ho nutí čekat na další příležitost setkat se s touto dívkou. Pop funková skladba “Oh Bibi”, plná úderných basů a bicích, dokonale reflektuje autorovu touho po harmonické lásce.

Vzhledem k tomu, že veškerou svoji tvorbu, od hudební produkce, psaní textů, až po mix a master, si Piqi Miqi tvoří sám, se o něm musí mluvit jako o opravdu talentovaném interpretovi. Jeho futuristické skladby s mystickým hlasem připomínají některé z výborných zpěváků z konce 20. století a jsou dokonalým spojením podsvětí a mainstreamu.

Koncem března se fanoušci mohou těšit na singl The Girls like the Girls, režírovaný Jay Walker, první jarní den pak na další videoklip ke skladbě Touch Each Other a v průběhu jara konečně i na debutové EP.

Koho “Oh Bibi” zaujalo, určitě ocení další autorovy skladby i termíny eventů, na kterých Piqi Miqi v blízké době vystoupí.


Další skladby:

Don’t Fall in Love with Me

No Love

Love Me Like I Do You

Nejbližší akce:

DUP36 (Praha) 31.3.2017

Apriles (Praha) 22.4.2017

Kabinet Muz (Brno) 20.4.2017

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit