Amerického zpěváka, jehož tvorba vzniká v Praze, kde dlouho žije, jsme vám již představovali. Od posledního videoklipu ke skladbě Don’t Fall in Love with Me zpěvák sliboval, že brzy přijde s celou řadou nových tracků a singlů, a jako důkaz, že své sliby plní, nyní pouští ven skladbu Oh Bibi, s jejímž vznikem se váže milá historka.

“Před rokem jsem v Unijazzu potkal jednu opravdu cool holku jménem Bibi, byl jsem opilý a slíbil jí, že o ní napíšu píseň, protože její jméno znělo naprosto ideálně pro nějakou melodii. No skladba sice nakonec není úplně tak o ní, ale každopádně se mi podařilo použít její jméno. Svůj slib jsem po roce splnil a když jsem jí výsledek minulý týden poslal, byla moc ráda,” popsal nám Piqi Miqi pozadí vzniku svého nejnovějšího tracku.

Ten vypráví příběh o klamání a sexuálním chtíči z Piqi Miqiho temné “knihy tajemství”. Důmyslná dívka ho svádí a vytváří v jeho srdci chaos, který ho nutí čekat na další příležitost setkat se s touto dívkou. Pop funková skladba “Oh Bibi”, plná úderných basů a bicích, dokonale reflektuje autorovu touho po harmonické lásce.

Vzhledem k tomu, že veškerou svoji tvorbu, od hudební produkce, psaní textů, až po mix a master, si Piqi Miqi tvoří sám, se o něm musí mluvit jako o opravdu talentovaném interpretovi. Jeho futuristické skladby s mystickým hlasem připomínají některé z výborných zpěváků z konce 20. století a jsou dokonalým spojením podsvětí a mainstreamu.

Koncem března se fanoušci mohou těšit na singl The Girls like the Girls, režírovaný Jay Walker, první jarní den pak na další videoklip ke skladbě Touch Each Other a v průběhu jara konečně i na debutové EP.

Koho “Oh Bibi” zaujalo, určitě ocení další autorovy skladby i termíny eventů, na kterých Piqi Miqi v blízké době vystoupí.


Další skladby:

Don’t Fall in Love with Me

No Love

Love Me Like I Do You

Nejbližší akce:

DUP36 (Praha) 31.3.2017

Apriles (Praha) 22.4.2017

Kabinet Muz (Brno) 20.4.2017