Po probuzení a rekonstrukci paměti z minulých nocí na Balaton Soundu 2018 jsme se rozhodli, že zjistíme, jak si tento maďarský festival na břehu jezera užívají ostatní návštěvníci. Vyrazili jsme tedy do areálu a poptali se každého, kdo se na nás pěkně usmál.

Poprvé jsme zastavili dvojici sympatických slečnen, které, jak jsme hned zjistili, byly na domácí půdě. Na Balaton Sound však holčiny zavítaly poprvé, a tak byly z line-upu stejně unešené, jako my. Největším lákadlem pro ně byl DJ Snake, který vystupoval právě ten večer. Na závěr jsme se zeptali, jaké zvířátko by si rády vzaly do davu, aby hajpilo s nimi. Otázka sice vzbudila jistou nejistotu, po pár sipech aperolu jsme z nich ale přece jenom dostali, že ideálními hajp-parťáky by pro ně byli tygr se zebrou. Zajímavá kombinace.

Jako další jsme odchytli partičku urostlých hochů z Lucemburska. Byli rádi, že mohou reprezentovat svoji vlast, jelikož podle vlastních slov se jich tam letos sletělo asi tak pět. Ačkoliv to byli pořádní chlapi, nestyděli se vyložit všechny karty na stůl a hrdě prohlásili, že jejich favority bylo podobně pohledné duo The Chainsmokers. A s kým by to hoši nejradši rozjeli v davu? Se slonem, gorilou a šimpanzem – takže rozhodně směrem Jungle stage.

Krásné slečny jsme sice už jednou vyzpovídali, ale jelikož pro toto pohlaví máme slabost a na Balatonu tento druh nebyl zdaleka vůbec ohrožený, rozhodli jsme se zastavit ještě nějaké další. Tentokrát naše oči zavadily o široké úsměvy hned tří Belgičanek v červeném. Jejich srdce bez diskuse patřily veteránovi letošního line-upu Davidu Guettovi a na jeho show by s sebou bývaly přivedly opičku, delfína a psa. Logistiku delfíního hajpení jsme sice úplně nepobrali, ale slečnu to pobavilo, tak jsme popřáli pěkný zbytek festivalu a šli vesele dál.

Na závěr jsme přisedli k roztomilému párečku, který odpočíval na pláži v milostném objetí. Cockblock nebo ne, rozhovory jsou naše práce a tu bere press team na Balatonu vážně. Přijeli z Belgie a jejich favority byla dua Axwell /\ Ingrosso a The Chainsmokers. Na zvířecí dotaz jsme dostali nezvykle roztomilou odpověď, slečna by se o požitek ze shows nejraději podělila se svým králíkem a její doprovod by naopak rád hajpil s opičkou na zádech.

Na sluníčku nám vypráhlo, tak jsme o hajpících zvířatech raději šli polemizovat do stínu nad dvoulitříkem Braníka. A co vy, které zvíře byste zvolili jako doprovod? Dejte nám vědět a těšte se na další články z naší stáje.

autor: Zoran Zwaan