Festival ART BLOCK představuje českou scénu mladého umění. Autoři skupin ART BLOCK prezentují svou tvorbu veřejnosti skrze společné výstavy spojené do jednoho festivalu. Neotřelý přístup a individualita jsou společně k vidění na ART BLOCK FESTIVALU, který aktuálně probíhá od 8. září do 30. září 2016.

christina-cooper-4Festival je tvořen osmi výstavními prostory na různých místech v Praze, kde na každém z výstavních míst prezentuje jeden autor svou individuální tvorbu. Pouze v Latin Art Gallery proběhne společná výstava dvou autorek.

Celkový program festivalu a více informací najdete na www.artfest.cz  & www.facebook.com/BlockOfArt.

christina-cooper-5Osmého září proběhlo oficiální zahájení ART BLOCK FESTIVALU v rámci akce ART & RECYCLE MARKET samotným Filipem Zatloukalem. Exhibice se konala ve známém kulturním pražském baru ROCK BAR PRAGUE v galerijní části, kde jste mohli navštívit výstavu ilustrací a alternativních komiksů.

Autor: Aneta Jodar
Autor: Aneta Jodar
Autor: Aneta Jodar
Autor: Aneta Jodar

Zahajovací program byl příjemně nabitý, avšak každý návštěvník měl čas si galerii v klidu prohlédnout a zastavit se tak i u každého umělce zvlášť, zjistit něco bližšího o jeho práci a dílech. Zapojit jste mohli nejen smysly zrakové a sluchové, ale i čichové a chuťové.

Autor: Christina Cooper
Autor: Christina Cooper

Prvotně vás na exhibici mohly uchvátit jak stánky každého umělce, na stěnách vyvěšené obrazy od Fylyppose, vůně koupelnové kosmetiky LUSH HANDMADE COSMETICS, tak i s chutí připravené veganské, vegetariánské, bezlepkové a raw dorty od Máci Juříčkové. Jak letí čas, vám mohly ukázat hodinky od Proste Prim,  šperky jste se mohli ozdobit od Vitalia Art společně s Tanaki. Dalším váženým umělecky talentovaným hostem byl Gregor Dalecký. Hudební doprovod tvořili DJ´S BABOON & OWLIE z AniEMP crew, kteří si připravili speciální set ve stylu chillstepu, ambientu, deep a future beats. Na křest komiksové knihy NOREK dorazila část kapely PIPES and PINTS, která se o křtu dozvěděla teprve odpoledne a večer už dorazila jako na koni! Mezi hudební kmotry knihy patří samotný zpěvák Mike House, Vojta Kalina a Lukáš Vincour.

Autor: Christina Cooper
Autor: Christina Cooper
Autor: Christina Cooper
Autor: Christina Cooper
Autor: Christina Cooper
Autor: Christina Cooper

Dokumentaci akce zaštitovaly tři fotografky, jejíchž jména mohou být některým známá – průbojná Aneta Jodar, smělá Christina Cooper a osobitá Máca Juříčková, která byla především bystrou kameramankou.

Christina Cooper / Tomáš Končický

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit