Festival ART BLOCK představuje českou scénu mladého umění. Autoři skupin ART BLOCK prezentují svou tvorbu veřejnosti skrze společné výstavy spojené do jednoho festivalu. Neotřelý přístup a individualita jsou společně k vidění na ART BLOCK FESTIVALU, který aktuálně probíhá od 8. září do 30. září 2016.

christina-cooper-4Festival je tvořen osmi výstavními prostory na různých místech v Praze, kde na každém z výstavních míst prezentuje jeden autor svou individuální tvorbu. Pouze v Latin Art Gallery proběhne společná výstava dvou autorek.

Celkový program festivalu a více informací najdete na www.artfest.cz  & www.facebook.com/BlockOfArt.

christina-cooper-5Osmého září proběhlo oficiální zahájení ART BLOCK FESTIVALU v rámci akce ART & RECYCLE MARKET samotným Filipem Zatloukalem. Exhibice se konala ve známém kulturním pražském baru ROCK BAR PRAGUE v galerijní části, kde jste mohli navštívit výstavu ilustrací a alternativních komiksů.

Autor: Aneta Jodar
Autor: Aneta Jodar
Autor: Aneta Jodar
Autor: Aneta Jodar

Zahajovací program byl příjemně nabitý, avšak každý návštěvník měl čas si galerii v klidu prohlédnout a zastavit se tak i u každého umělce zvlášť, zjistit něco bližšího o jeho práci a dílech. Zapojit jste mohli nejen smysly zrakové a sluchové, ale i čichové a chuťové.

Autor: Christina Cooper
Autor: Christina Cooper

Prvotně vás na exhibici mohly uchvátit jak stánky každého umělce, na stěnách vyvěšené obrazy od Fylyppose, vůně koupelnové kosmetiky LUSH HANDMADE COSMETICS, tak i s chutí připravené veganské, vegetariánské, bezlepkové a raw dorty od Máci Juříčkové. Jak letí čas, vám mohly ukázat hodinky od Proste Prim,  šperky jste se mohli ozdobit od Vitalia Art společně s Tanaki. Dalším váženým umělecky talentovaným hostem byl Gregor Dalecký. Hudební doprovod tvořili DJ´S BABOON & OWLIE z AniEMP crew, kteří si připravili speciální set ve stylu chillstepu, ambientu, deep a future beats. Na křest komiksové knihy NOREK dorazila část kapely PIPES and PINTS, která se o křtu dozvěděla teprve odpoledne a večer už dorazila jako na koni! Mezi hudební kmotry knihy patří samotný zpěvák Mike House, Vojta Kalina a Lukáš Vincour.

Autor: Christina Cooper
Autor: Christina Cooper
Autor: Christina Cooper
Autor: Christina Cooper
Autor: Christina Cooper
Autor: Christina Cooper

Dokumentaci akce zaštitovaly tři fotografky, jejíchž jména mohou být některým známá – průbojná Aneta Jodar, smělá Christina Cooper a osobitá Máca Juříčková, která byla především bystrou kameramankou.

Christina Cooper / Tomáš Končický

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE