Doslovné dodržení slibu, tak by se dal nazvat velký návrat Alvara Solera, jehož taneční a melodické skladby boří hitparády už více než rok. Naposledy tu charismatický Španěl, který žije převážně v Berlíně, vystupoval na konci února. Neuplynul ani rok a je zpět a za zády má opět super kapelu. Co slíbil, to také dodržel a domácí publikum si toho opravdu cení!

Předskokani

Předkapelou a zároveň milým překvapením byla česká kapela Light & Love, kterou tvoří bratrská dvojice vystupující pod jmény Johnny Rainbow a Kosak. Při poslechu z rádia nebo internetu má toto relativně nové těleso opravdu světový zvuk a pod jednotlivými videi se to pýchou se dmoucími a pochvalnými komentáři jen hemží. Fanoušci až z videoklipů zjišťují, že toto duo pochází z českých luhů a hájů a o to více jsou na kluky pyšní. Kapela Light & Love nabídku předskakovat na vyprodaném koncertu Alvara Solera dostala na poslední chvíli, a proto vystoupila jen ve dvou beze zbytku kapely. Poté, co chlapci dohráli, o pauze sbalili notebook, mixážní pult, pár kabelů a měli hotovo. O to větší jim patří obdiv, protože vystoupení bylo z poloviny improvizované a bez techniků. Hrát před vyprodaným Forem Karlín je pro kapelu určitě další motivací a hnacím motorem. Směr, kterým se tito mladí muzikanti ubírají, je více než dobrý. Uvidíme, kam se dostanou za pár let.

Bouřlivé ohlasy

Očekávané vystoupení mladého Alvara Solera se neobešlo bez velkého antre a bouřlivých reakcí publika, jak už tomu jednu bylo. Zpěvák totiž dodržel slib a po devíti měsících se do Prahy vrátil. Podle jeho reakcí na sociálních sítí je jasné, že tu opravdu nevystoupil náhodou. Praha mu díky silnému ohlasu fanoušků a opětovně vyprodaném Foru Karlín opět dokázala, že sláva hvězd se města dotýká a zvláštní energie a atmosféra tamního publika je opravdu magická. Bouřlivé reakce fanoušků při znění největšího hitu Sofia a hlasitý zpěv dostával kapelu do kolen. Zdivočelý dav ale ve vteřině umlkl při akustické a pomalé verzi El Mismo Solse, která ukázala jednoduchou ale silnou melodickou linku. Velký ohlas doprovázel i nejnovější song Yo Contigo, Tú Conmigo, který byl vytvořený pro animák Já padouch 3.

Kompatibilní kapela

Zpěvák a skladatel Alvaro Soler dokáže v hudbě skvěle pracovat s typickými španělskými rytmy a neskutečnou energií, ale současně i s moderním zvukem. Ostatní členové kapely jsou různých národností a přináší s sebou opět další nezastupitelný díl, který ve výsledku tvoří jedinečný výsledný zvuk. Od minule se kapela dokonce rozrostla o několik členů. Anneli Ben, která pod pseudonymem Alaska v únoru ve Foru vystoupila coby předskokanka, byla nyní regulerní vokalistkou a klavíristkou. Během programu si neváhala zazpívat i hit El Mismo Sol, na kterém Alvaro původně spolupracoval s Jennifer Lopez. Dalším nováčkem v kapele je bubeník, který se k partě hudebníků připojil při tour za velkou louží. Celý zvuk kapely doslova hýřil barvami, stejně jako světelná show a oblečení samotných hudebníků. Z vystupujících šla neskutečná energie, která se kapele několikanásobně vracela díky roztančenému publiku. Tančilo se ale i na podiu. Alvaro nezklamal a do vystoupení dal opravdu vše a při rychlých skladbách dováděl jak čertík z krabičky a bylo vidět, že koncertování tuhle kapelu prostě nesmírně baví a jen tak bavit nepřestane. Co na tom, že dva dny předtím byli ještě na druhé půlce zeměkoule, den předtím pak ve Španělsku. Únavné přelety a jet lag nebyly na nikom ze členů znát. ani na vteřinu

I nyní kapela přivezla pohodu, slunce a závan španělských melodií, které v jednotlivých aranžích působily ještě více animálně. Alvaro tentokrát ukázal i cit pro rockovou muziku a především pomalé baladicky laděné skladby, při kterých vyměnil akustickou kytaru za elektrickou. Za zvuku chytlavé Tengo un Sentimiento se následně s fanoušky rozloučil, aby po dlouhém potlesku a vřískotu a detailním improvizovaném představení kapely zazněl znovu největší hit Sofia, při kterém se budova doslova otřásala v základech.

Sečteno podtrženo, díky ještě vřelejšímu přivítání se Alvaro nebál více komunikovat s davem a vyplatilo se. Díky instagramovým ohlasům interpreta je Praha už podruhé srdcovou destinací a tentokrát i posledním koncertem letošního roku. Uvidíme, třeba se brzy opět vyskytne v hledáčku při plánování dalších termínu tour. Už teď se fanoušci nemohou dočkat!

foto: Kristýna Mergeščíková

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit