Air Max Day je každoroční oslava nejpopulárnějších tenisek Nike. Průkopnickým rysem této řady je vzduchová bublina pod patou, která nechybí u žádného z modelů. Od dob vzniku uplynulo už hodně let a bylo vytvořeno desítky ikonických siluet Air Max, které se prodávají dodnes. Přinášíme vám aktuální informace o tom, na co se můžeme těšit v rámci letošního ročníku.

Jasným příkladem je model Air Max 180, který vznikl již v roce 1991. Od té doby se stal sen o běhu po vzduchu realitou. Byl to úplně první model vůbec, u kterého můžeme vidět vzduchovou podrážku ze 180stupňového úhlu. Navíc se boty konečně začaly odlehčovat. Tento model symbolizuje neuvěřitelný pokrok v technologii.

O dva roky později přišla společnost Nike s Air Max 93. Byly to úplně první tenisky, u kterých byla viditelná bublina podél celé paty z 270stupňového úhlu. Velmi originální bylo také řešení jazyka, který v podstatě neexistuje. Je totiž součástí tenisek. Tyto tenisky jsou dalším významným pokrokem v designu běžecké obuvi.

Nesmíme opomenout ani technologii VaporMax – konkrétně modely Nike TnVaporMax. Tyto boty jsou průkopníky. Díky svému unikátnímu svršku patří mezi nejoblíbenější jednotky Air Max. V průběhu let se dočkaly mnohých přepracování a od 25. ledna bude zcela nová limitovaná edice Nike VaporMax Plus dostupná na  SNKRS.

Air Max 270, které byly oficiálně odhaleny na Nike Inventor Day, je prvním výhradně lifestylovým modelem z řady Air Max. Je to úplně první obuv určená na nároky celodenního nošení. Poskytuje maximální pohodlí díky nejvyšší vzduchové jednotce na patě, jejíž výška činí neuvěřitelných 32 mm.  První modely budou k dispozici od 1. února, další barevné varianty pak od 2. března.

V rámci Air Max Day 2018 budou uvedeny také modely Nike Air VaporMax 97, Nike VaporMax Flyknit 2.0 a Air Max 1/97.

Těm, kteří chtějí být informováni o nadcházejících novinkách ze světa Nike Air Max, doporučujeme stáhnout si aplikaci SNKRS. Další informace naleznete také na adrese nike.com/airmax.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit