Přicházejí s novými způsoby, jak zaujmout a dělat věci jinak. Základy zůstávají stejné, ale do své práce vnášejí kus něčeho, co vás chytne a nepustí. Novodobí hudební umělci vědí, na jakou strunu mají zabrnkat, aby v našich přehrávačích zaujali své místo.

6LACK (čteno BLACK), vlastním jménem Ricardo Valdez Valentine, je pro většinu zřejmě pořád neznámou postavou v hudebním průmyslu. Pokud však patříte mezi ty, kteří si rádi chodí zkracovat dlouhou chvíli převážně na YouTube, patrně jste toto jméno na své obrazovce již zaznamenali. Jedná se o 24letého amerického zpěváka, skladatele a rappera z Atlanty v Georgii. K mikrofonu si poprvé stoupl ve svých 4 letech, když mu jeho otec ve svém studiu dovolil nahrát úvodní větu do svého songu.

V roce 2011 podepsal nahrávací smlouvu s nejmenovaným labelem, kvůli kterému opustil střední školu, aby se mohl hudbě věnovat naplno. Po 5 letech spolupráce, se kterou ani zdaleka nebyl spokojen, se odhodlal odejít a po tomto kroku se spojil s labelem LoveRenaissance, pod kterým v roce 2016 vyšlo jeho první album.

Mezi stovkami videí, která mi sociální síť YouTube doporučuje ke zhlédnutí, jsem jednoho večera bez větších očekávání narazila na jedno video. Už si nepamatuji, zda mě více zaujal název nebo úvodní obrázek. Každopádně jsem měla pocit, že po automatickém přehrávání, které začínalo na mých oblíbených skladbách a končilo kdesi v hlubinách neznámého, by toto mohlo být něco jiného. Lepšího.

zdroj: www.sidewalkhustle.com

Pokud máte rádi styl, který si osvojil všemi dobře známý The Weeknd, potom vám hudba tohoto umělce přiroste k srdci stejně rychle, jako přirostla mně. Jeho tvorba má hodně podobný drive – zpívá o lásce, zklamání, podvádění, sexu. Má to v sobě však svůj osobitý rukopis a díky tomu rozhodně nebudete mít pocit, že byste poslouchali tutéž samou osobu.

Přiznám se, že ačkoliv Ricardo dnes již nejznámější track s názvem „PRBLMS“ vypustil do světa už v červnu minulého roku, já na něj narazila teprve na začátku roku letošního. (Ostuda, já vím.) Na jeho debutovém albu „FREE 6LACK“ se objevuje 11 skladeb, které vás provedou téměř 6 lety Ricardova života. Stává se tedy jakousi sumarizací, ve které otevřeně promlouvá o zkušenostech a zážitcích, ať už dobrých, či špatných.

Sám říká, že se mu nejlépe tvoří, když se v jeho životě odehrává něco zásadního a pokud jde o texty o lásce, v těch se cítí nejjistější. Má pocit, že toho má hodně co říct. Nemá strach vložit do svých skladeb své emoce. Více než cokoliv jiného ví, že lidé oceňují, když se mohou s interpretem ztotožnit, jinak řečeno, že těžké situace v jejich životech neprožívají sami.

Jeho tvorbu si můžete poslechnout na jeho účtu na YouTube nebo Souncloudu a pokud se vám zalíbí, album FREE 6LACK je ke stažení na Apple Music i Google Play.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?