John Travolta, Olivia-Newton John, padesátá léta, rychlá auta, zpěv a tanec… Tak přesně o tom dnešní článek nebude.

Asi většině lidí si při vyřčení slova pomáda vybaví právě film z roku 78 v hlavní roli s Travoltou. Většina asi i ví, že je tento film pojmenovaný po produktu na vlasy. Kolik z vás ho ale vyzkoušela? V tomto bodě si už myslím, že to většina nebude, což je velká chyba!

Dlouho jsem hledal produkt na vlasy, který by mi sedl. Zkoušel jsem různé vosky, gumy, gely, laky, prostě skoro všechno, co se na vlasy dá napatlat, ale vždycky jsem stejně skončil u toho, že mi nic z toho nevyhovuje a raději se budu jen česat. Nedávno jsem ale v rámci Gentleboye zavítal do Tradičního holičství Svoboda, kde mi do vlasů dali právě onu pomádu. Samozřejmě jsem se nebránil a říkal jsem si, že alespoň vyzkouším zase něco nového. Bylo mi řečeno, že mi pomáda vydrží ve vlasech až tři dny a můžu si během dne účes libovolně upravovat. První část se mi nezdála, stejně jako se asi nezdá vám, druhá mě potěšila, ale taky jsem do ní moc naděje nevkládal. Všechny produkty, které jsem do té doby vyzkoušel, jsem totiž upravováním z vlasů vyčesal a účes už nevypadal tak dobře. Avšak už pár hodin po nanesení začala pomáda bořit všechna pravidla nastolená vosky a gely. Česat jsem se mohl až do zbláznění a pomádě to bylo jedno, zůstala na hlavě a odmítala se hnout z místa. Super, jedna část slibů ohledně tohoto produktu se již vyplnila. Ten den jsem se samozřejmě večer vysprchoval a šel jsem spát. Druhý den jsem se nestačil divit. Pomáda opravdu vydržela i sprchu se šamponem. Stačilo se tedy učesat a jít.

Je vám asi jasné, že po této pozitivní zkušenosti jsem tento produkt chtěl začít používat i doma. Jediné, čeho jsem se bál, byla cena. Bylo mi totiž řečeno, že výroba pomád je vcelku náročná. Začal jsem tedy brouzdat internetem a za pomoci Dominika Koubka, který mě v holičství stříhal, bylo za chvilku vybráno. Pomáda Murray′s Superior přibližně za 150 Kč (85g) byla již na cestě a já sledoval desítky tutoriálů o tom, jak ji používat a jak docílit účesu, který jsem chtěl. Po měsíci používání jsem opravdu spokojen a všem, kteří hledají ideální produkt pro jejich vlasy, můžu pomádu jen doporučit. Za zkoušku nic nedáte!

Hlavní přednosti pomády jsou pro mě určitě fixace a možnost upravovat účes během dne. Právě to, že tyto dvě vlastnosti jdou ruku v ruce, mi na pomádě vyhovuje nejvíce. Další nesporná výhoda pomády je lesk, který vlasům dodává. Abych ji ale jen nechválil do nebes, musím přiznat, že má i nevýhody a věci, které mi na ní vadí. První nevýhoda je těžkost. Neplatí to u všech pomád, ale ta moje je opravdu hodně mastná a těžko se vymývá z vlasů. Na jednu stranu je to výhoda, protože po jedné aplikaci vám vydrží ve vlasech klidně i dva nebo tři dny, ale pokud chcete pomádu z vlasů úplně dostat, dá vám to zabrat. Stejně tomu je i s dlaněmi. Ruce si musím umýt třikrát, abych z nich pomádu dostal. Holt za fixaci se platí. V tomto směru je ale fér zmínit fakt, že existují i pomády na vodní bázi, u kterých by neměl být problém umýt je jen vodou. Pokud byste takovou chtěli, podívejte se například po Reuzel Strong Hold Water Soluble High Sheen (nemusíte se ani snažit o zapamatování toho názvu, to nedáte, raději si to napište). Druhá nevýhoda je dostupnost. Ještě jsem neviděl pomádu v normální drogerii, většinou musíte zavítat do specializovaných e-shopů, což je nevýhoda hlavně kvůli dopravnému.

Připojím ještě pár rad na závěr. Pomáda je často dost tuhá, aby se vám tedy lépe nabírala, můžete jí lehce rozehřát fénem. Před samotnou aplikací jí ještě rozehřejte třením mezi dlaněmi a to opravdu pečlivě, jinak si vytrháte půlku vlasů. Aplikujte ji (a nejen ji, toto platí pro většinu produktů do vlasů) na celou hlavu, ne jen do jednoho místa, vypadá to divně.

Pokud se vám video či článek líbily, budu rád, když je budete sdílet, moc mi tím pomůžete! Pokud vás zajímají podrobnosti a zákulisní informace z tvoření seriálu Gentleboy, můžete mu dát odběr na YouTube, sledovat ho na Facebooku a nebo na Instagramu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit