Údiv, zděšení, turistická atrakce, poselství. V pondělí 14. srpna řeka Vltava v okolí Galerie Mánes zničehonic změnila svoji přirozenou barvu na sytě červenou. Některé občany nezvyklá situace vystrašila, pro turisty, kteří si pozoruhodný úkaz zaujatě fotili, se zas naskytla nová turistická atrakce. Nyní je konečně jasné, kdo za vším stojí. K činu se přihlásilo aktivistické hnutí Bolt958, kteří na svém facebooku zveřejnili následující příspěvek.

Po tomto přiznání se utvořily dvě skupiny – jedna čin podporuje, protože rovněž nesouhlasí se současným stylem vedení Galerie Mánes, druhá aktivisty odsoudila, především za to, že chemikáliemi ohrozili Vltavu a živočichy. Podle policie však barva nebyla škodlivá a hnutí Bolt958 nakonec nehrozí dokonce ani žádné trestní oznámení.

Na situaci již tradičně vtipně zareagoval například i Tomáš Břinek (TMBK).

A co vy, sympatizujete s tímto činem, nebo jej odsuzujete?

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?