Údiv, zděšení, turistická atrakce, poselství. V pondělí 14. srpna řeka Vltava v okolí Galerie Mánes zničehonic změnila svoji přirozenou barvu na sytě červenou. Některé občany nezvyklá situace vystrašila, pro turisty, kteří si pozoruhodný úkaz zaujatě fotili, se zas naskytla nová turistická atrakce. Nyní je konečně jasné, kdo za vším stojí. K činu se přihlásilo aktivistické hnutí Bolt958, kteří na svém facebooku zveřejnili následující příspěvek.

Po tomto přiznání se utvořily dvě skupiny – jedna čin podporuje, protože rovněž nesouhlasí se současným stylem vedení Galerie Mánes, druhá aktivisty odsoudila, především za to, že chemikáliemi ohrozili Vltavu a živočichy. Podle policie však barva nebyla škodlivá a hnutí Bolt958 nakonec nehrozí dokonce ani žádné trestní oznámení.

Na situaci již tradičně vtipně zareagoval například i Tomáš Břinek (TMBK).

A co vy, sympatizujete s tímto činem, nebo jej odsuzujete?

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit