Zima už je snad definitivně pryč a je tak na čase konečně vytáhnout ven i své oblíbené tenisky. Na jaře ale tradičně vychází i spousta novinek, mezi kterými si každý určitě najde svého favorita.

Zaměříme se hlavně na společnost Nike, která letos vsází na technologii Flyknit, což je speciální tkanina, kterou používá Nike převážně na svých běžeckých teniskách. Jelikož jde ale o velmi pevný a prodyšný materiál, dostává se čím dál tím více i na další siluety. Takhle tedy vyšly např. Nike Air Force 1 nebo Nike Air Presto. Novinkou jsou ikonické Tennis Classic v provedení Ultra Flyknit. A potěší hlavně holky!

1

Dále se podíváme na tenisky, které žádné zvláštní představení nepotřebují. Nike Air Huarache jsou na trhu od roku 1991 a na svědomí je nemá nikdo jiný, než návrhář Tinker Hatfield. Dlouho jim ale trvalo, než si našly své místo na trhu. Vloni ale přišel obrovský boom a Huarache doslova zaplavily trh. Letos už sice nepatří mezi to nejžhavější zboží, svým pohodlím vás ale určitě nadchnou!

2

Odskočíme si i k Jordan Brandu, který aktuálně vydává sérii Air Jordan 10 “City Pack”. Venku už je New York, Rio De Janeiro a nyní i Chicago. Na Sneaker Barber najdete skladem poslední dvě jmenovaná města a určitě k nim přibudou další!

3

4

U značky legendárního basketbalisty ale ještě zůstaneme. Jsou inspirované bundou, kterou si Michael oblékl na Late Night Show Davida Lettermana. Jde navíc o zajímavé zpestření před letošním releasem Air Jordan 1 Retro High OG “Banned”, který nás čeká na podzim.

5

Nike Sock Dart zažily velký boom v loňském roce. Především tomu tak bylo díky Independence Day packu, který je tvořen barvami standarty USA. Ihned se vyprodali, pokud se vám ale líbí, počkejte si pár dní na modré s bílou midsole.

6

Jako poslední přichází řada na Nike Lunar Flow. Jde o renovovanou verzi tenisek Air Flow, rozdíl je tedy v podrážce. Tyhle sneakers jsou vhodné jako beaters na každodenní nošení. Zajímavý je i hyperfuse svršek tvořený spojením modré a bílé barvy.

7

foto:
Thomas Habr

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?