No Ordinary Heroes a Centrála přivezou první listopadový víkend do prostorů pražského Karolina výběr evropského komiksu – Frame Prague Comics Art Festival. Laické i odborné veřejnosti se zde představí bohatá produkce ze světa alternativního komiksu, zinů a ilustrací.

Vzniká nový, tak trochu jiný komiksový festival. Představujeme, seznamujeme, rozšiřujeme obzory sobě i Vám. Přes 40 vystavovatelů nabídne průřez současným evropským komiksem a autorské tvorby. Cílem festivalu je propojení lokálních a mezinárodních autorů s domácím publikem. Vstup na celý festival a většinu doprovodného programu je pro návštěvníky zdarma.

Součástí festivalu je i pestrý doprovodný program. Workshopy pro děti i dospělé. Můžete se těšit na dílnu s nakladatelstvím Bylo Nebylo, s autorkou knihy Obrazy světa Terezou Říčanovou, polským autorem Tomaszem Samojlikem nebo masterclass s Kamilem Macejkem.

Nedílnou součástí festivalu je i řada přednášek a panelových diskuzí s domácími i zahraničními hosty. Představí se festival z Budapešti Ukmukfukk Zine Feszt, spolek Ašta Šmé s projektem Nejisté domovy, zakladatelé soutěže pro začínající ilustrátory Start Award z Holandska a prof. Martha Kuhlman z USA.

Vrcholem pátečního festivalového dne bude vyhlášení vítěze mezinárodní soutěže o nejlepší krátký komiks do 10 stran na téma Wake Up a křest antologie z vybraných komiksů. Festivaloví hosté z Polska, autoři Marianna Sztyma (Prázdnota), Tomasz Samojlik (Včelař Ignat a poklad pralesa) a Zavka (Hladový Jeníček a nenasytná Mařenka) na místě pokřtí tři nové komiksy v češtině.

ilustrace: Till Lukat