No Ordinary Heroes a Centrála přivezou první listopadový víkend do prostorů pražského Karolina výběr evropského komiksu – Frame Prague Comics Art Festival. Laické i odborné veřejnosti se zde představí bohatá produkce ze světa alternativního komiksu, zinů a ilustrací.

Vzniká nový, tak trochu jiný komiksový festival. Představujeme, seznamujeme, rozšiřujeme obzory sobě i Vám. Přes 40 vystavovatelů nabídne průřez současným evropským komiksem a autorské tvorby. Cílem festivalu je propojení lokálních a mezinárodních autorů s domácím publikem. Vstup na celý festival a většinu doprovodného programu je pro návštěvníky zdarma.

Součástí festivalu je i pestrý doprovodný program. Workshopy pro děti i dospělé. Můžete se těšit na dílnu s nakladatelstvím Bylo Nebylo, s autorkou knihy Obrazy světa Terezou Říčanovou, polským autorem Tomaszem Samojlikem nebo masterclass s Kamilem Macejkem.

Nedílnou součástí festivalu je i řada přednášek a panelových diskuzí s domácími i zahraničními hosty. Představí se festival z Budapešti Ukmukfukk Zine Feszt, spolek Ašta Šmé s projektem Nejisté domovy, zakladatelé soutěže pro začínající ilustrátory Start Award z Holandska a prof. Martha Kuhlman z USA.

Vrcholem pátečního festivalového dne bude vyhlášení vítěze mezinárodní soutěže o nejlepší krátký komiks do 10 stran na téma Wake Up a křest antologie z vybraných komiksů. Festivaloví hosté z Polska, autoři Marianna Sztyma (Prázdnota), Tomasz Samojlik (Včelař Ignat a poklad pralesa) a Zavka (Hladový Jeníček a nenasytná Mařenka) na místě pokřtí tři nové komiksy v češtině.

ilustrace: Till Lukat

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit