Milujete hudbu? Máte peníze a volný čas v létě? V tom případě vám moc rád pomůžu se všeho zbavit pomocí festivalů, které vám navrhnu. V tomto seriálu budu v každém díle představovat jeden festival, který podle mě stojí za návštěvu. Indie-rockový festival Fingers Up  jako první.

Fingers Up. Srdcová záležitost. Určitě nejen moje, ale většiny lidí, která se ho v minulých letech zůčastnila. Probíhá 8. – 9. 7. 2016 v Mohelnici, malém městě u Olomouce. Letošní bude v pořadí teprve pátý, jedná se o celkem mladý festival, na kterém se hraje většinou indie rock, mě nezaujal ani tak line upem, jako spíš pojetím a “obsahem” areálu. Pod pojmem festival si já osobně představuju několikadenní kalba, kde nejsou sprchy, záchod je buď v lese nebo v nechutné toitoice, a když už pivo a rum není dostatečná obživa, koupím si hranolky za 40 Kč. Fingers Up je jiný. V areálu jsou sprchy, které jsou zadarmo, čistější záchody nejsou ani v mé škole, jídlo je gastronomický zážitek a pivo teče proudem. Ubytování je buď v chatkách, nebo ve vlastním stanu. V odpolední části můžete zajít do fashion marketu, ochutnávat jídla, koukat na street art, chodit na slack line, jezdit na longboardu a nebo se koupat v bazéně, u kterého je pláž a DJ. Na celém festivalu jsou 2 stage, pláž s DJ a stan, ve kterém probíhá after party. Fingers Up web naleznete zde.

Tohle by jako představení asi stačilo a jdeme k věci, která je rozhodující u každého festivalu. Line up.

SWIM DEEP (GB)

Swim deep (GB)
Britská hudební skupina, která je letošním headlinerem.

Britský indie rock, který vznikl roku 2011, má za sebou dvě alba a tour po Americe s The 1975. Úžasný 90’s zvuk, který spojuje house, acid a indie rock, je headlinerem tohoto roku.

MY BABY (NL)

My baby (NL) – skupina hrající rock s blues prvky.

dále TATA BOJS, PSH, NVMURI, KLARA., PLEASURE HOUSE, VR/NOBODY…

… No distance paradise, VooDooYouDo, We on the moon, Luno, Smrtislav, Kay, Alyaz, Chef3000, WZ a další.

8-9/7/2016, Mohelnice. Můžu vám slíbit, že festival si užijete minimálně stejně jako já minulý rok. Venku bude teplo, pivo bude studený, no ideální podmínky pro super kalbu.