Alt-J vystoupili v České republice poprvé před třemi lety ve Žlutých lázních a nutno podotknout, že už tenkrát byl o koncert enormní zájem. Své další příznivce a fanoušky si v létě získali přesvědčivým výkonem na festivalu Colours of Ostrava. Teď přijeli dobýt Prahu znovu, konkrétně Forum Karlín!

Kdo si nekupil lupen zavčasu a otálel, splakal nad výdělkem, protože to, co tříčlenná parta předvedla v nabitém Fóru Karlín, jen tak nic nepředčí. Tentokrát přivezli do české metropole představit svoje nové album Relaxer, ale během večera samozřejmě zazněly i největší pecky jako “Something Good”, “Tessellate”, “Fitzpleasure” nebo rytmické “Taro”. Neskutečně pohodovou a uvolňující atmosféru nastolili i mezi 3000 diváky, kteří si přišli tuto indie kapelu poslechnout naživo. A byla to dobrá volba!

Předskokanem velkého koncertu byla pohodová pětadvacetiletá britská hudebnice Marika Hackman, která ve Fóru navodila příjemnou atmosféru. Její folk rockové skladby oslovily velkou část publika, a protože její vystoupení gradovalo, příjemně tak rozehřálo a připravilo šílící dav na příchod samotných headlinerů, kteří se za deset let své existence dokázali vypracovat z univerzitní kapely na velmi oblíbené a oceňované seskupení s vytříbeným zvukem.

Málokdo by si vsadil, že kapela s prvky elektroniky a zvukových efektů bude naživo znít ještě lépe než ze záznamu. Tito mistři zvuku to ale dokázali! Projekce, které dokreslovaly text a náladu jednotlivých songů, ještě více podtrhly neskutečně silnou atmosféru, která ve Fóru panovala od první chvíle, co se tito tři povedení chlapíci objevili na pódiu a rozjeli neskutečně emotivní show. Celý koncert se obešel bez zbytečných proslovů a slovního balastu. Stačila pouze hudba, na kterou se všichni tři patřičně koncentrovali, díky čemuž pak vytvořili dokonalou souhru. Falzety a dvojhlasy, které se proplétaly s jednotlivými efekty, kytarou a klávesami působily jako melodická mozaika, která zanechala  ve všech přítomných neskutečně silný dojem.

Alt-J potvrdili, že patří mezi jednu z nejpozoruhodnějších britských kapel současnosti a nutno říci, že je tu určitě zase rádi uvidíme (a samozřejmě i uslyšíme). Jste zváni, chlapci!

foto: @aneanene

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?