Alt-J vystoupili v České republice poprvé před třemi lety ve Žlutých lázních a nutno podotknout, že už tenkrát byl o koncert enormní zájem. Své další příznivce a fanoušky si v létě získali přesvědčivým výkonem na festivalu Colours of Ostrava. Teď přijeli dobýt Prahu znovu, konkrétně Forum Karlín!

Kdo si nekupil lupen zavčasu a otálel, splakal nad výdělkem, protože to, co tříčlenná parta předvedla v nabitém Fóru Karlín, jen tak nic nepředčí. Tentokrát přivezli do české metropole představit svoje nové album Relaxer, ale během večera samozřejmě zazněly i největší pecky jako “Something Good”, “Tessellate”, “Fitzpleasure” nebo rytmické “Taro”. Neskutečně pohodovou a uvolňující atmosféru nastolili i mezi 3000 diváky, kteří si přišli tuto indie kapelu poslechnout naživo. A byla to dobrá volba!

Předskokanem velkého koncertu byla pohodová pětadvacetiletá britská hudebnice Marika Hackman, která ve Fóru navodila příjemnou atmosféru. Její folk rockové skladby oslovily velkou část publika, a protože její vystoupení gradovalo, příjemně tak rozehřálo a připravilo šílící dav na příchod samotných headlinerů, kteří se za deset let své existence dokázali vypracovat z univerzitní kapely na velmi oblíbené a oceňované seskupení s vytříbeným zvukem.

Málokdo by si vsadil, že kapela s prvky elektroniky a zvukových efektů bude naživo znít ještě lépe než ze záznamu. Tito mistři zvuku to ale dokázali! Projekce, které dokreslovaly text a náladu jednotlivých songů, ještě více podtrhly neskutečně silnou atmosféru, která ve Fóru panovala od první chvíle, co se tito tři povedení chlapíci objevili na pódiu a rozjeli neskutečně emotivní show. Celý koncert se obešel bez zbytečných proslovů a slovního balastu. Stačila pouze hudba, na kterou se všichni tři patřičně koncentrovali, díky čemuž pak vytvořili dokonalou souhru. Falzety a dvojhlasy, které se proplétaly s jednotlivými efekty, kytarou a klávesami působily jako melodická mozaika, která zanechala  ve všech přítomných neskutečně silný dojem.

Alt-J potvrdili, že patří mezi jednu z nejpozoruhodnějších britských kapel současnosti a nutno říci, že je tu určitě zase rádi uvidíme (a samozřejmě i uslyšíme). Jste zváni, chlapci!

foto: @aneanene

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit