V úterý 6. února začíná již pátý ročník audiovizuálního festivalu Spectaculare. Mezi letošními hosty se představí  Nils Frahm, Peter Broderick či Max Cooper. Festival potrvá netradičně více než dva měsíce, tzn. až do 23. dubna.

Spectaculare se snaží spojovat hudbu s pohybovým divadlem či baletem, videoartem, videomappingem či filmem a fotografickým uměním. Jeho jedinečnost tkví především ve výběru neobvyklých míst a zajímavých umělců. Festival se pohybuje a hledá to nejprogresivnější ze současné elektronické i akustické hudby, soudobé podoby ambientu, post-rocku a jazzu. Součástí festivalu jsou dále workshopy, výstavy a filmová představení – především všemožné hudební dokumenty.

Asi největší hvězdou festivalu je Nils Frahm, klavírista pohybující se na hraně soudobé vážné a elektronické hudby. V Praze se představí po dvouleté pauze ve studiu v rámci All Melody tour. Těšit na něj se můžete právě v den zakončení, 23. dubna, v pražské Lucerně.

O zahájení se naopak postará Frahmův kolega z labelu Erased Tapes multiinstrumentalista Peter Broderick, který začínal jako doprovod v zaniklé dánské indie-popové skupině Efterklang. Zahajovat se bude v úterý 6. února ve Španělské synagoze, jako support pak vystoupí Carlos Cipa.

spectaculare

Ve čtvrtek 8. února vystoupí v Roxy elektronický producent, milovník techna a doktor výpočetní biologie Max Cooper, který ve své tvorbě kombinuje vlivy Sigur Rós, Jona Hopkinse či Ólafura Arnaldse.

Dále se můžete těšit např. na elektropoapře Baths, britského producenta Lapalux nebo jazzové trio Mammal Hands. Více na www.spectaculare.cz nebo na webu goout.cz.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?