V rámci Pražské muzejní noci v MeetFactory, která proběhne v sobotu 10. června, budou zahájeny dvě nové výstavy, otevře se rezidenční patro a divadelní sál představí instalaci Matěje Sýkory. Jako jedna z mála galerií a muzeí nabídne MeetFactory také hudební program a afterparty až do ranních hodin. Hudební složka večera pak bude ve znamení jednoho slova – SHAPE, platformy pro evropskou inovativní hudbu a audiovizuální umění.

Už skoro třetím rokem je MeetFactory koordinátorem mezinárodního projektu SHAPE, platformy zaměřené na podporu, propagaci a mobilitu inovativních hudebních a audiovizuálních evropských umělců skrze koncerty, umělecká představení a výstavy se tato platforma snaží představit širokou škálu osobité hudby a zvukového umění. Zároveň se ale snaží nabídnout laické i odborné veřejnosti řadu tematických přednášek a tvůrčích dílen.

V rámci Pražské muzejní noci v MeetFactory splní SHAPE platforma hned několik těchto položek. V SHAPE prostoru ve foyer MeetFactory si návštěvníci mohou vzít aktuální katalog a podívat se na videoprojekci, která zachycuje činnost a současné umělce SHAPE.

Co by ale laická nebo odborná veřejnost zajímající se o tvorbu elektronické hudby neměla určitě minout, je masterclass Dennise DeSantise, která začne v 20:00 v hudebním sále MeetFactory. Dennis DeSantis je autor knihy Making Music: 74 Creative Strategies for Electronic Music Producers a zároveň je vedoucí oddělení dokumentace ve firmě Ableton. V rámci své masterclass, která nedávno proběhla na festivalu CTM v Berlíně, kde sklidila zasloužený úspěch, nabídne rady a postupy, jak dělat správná kreativní rozhodnutí při přemíře možností, které nám současné prostředky nabízí, jak se skládáním vůbec začít, kde čerpat inspiraci nebo jak hudební nápady vůbec rozvinout a skladbu dotáhnout do vytouženého cíle. Masterclass bude trvat přibližně dvě hodiny.

Hudební sál se poté otevře dalším dvěma jménům, která jsou spjata s SHAPE platformou: Inga Mauer a trio Apeiron Crew.

Inga Mauer je na ruské scéně už poměrně hodně známá, především díky svému působení v klubu Stackenschneider (Stacken), malém undergroundovém klubu v St. Petěrsburgu. Teď se o ní začíná konečně dozvídat i Evropa. Vyrůstala na Bunker Records, Cybernetic Broadcasting System (dnes intergalactic.fm), Trax a UR recordings, kde našla základy pro svou hudbu, jejímž základem je mix temných emocí, spalující atmosféra, a flirtování s širokou škálou žánrů (od industriálního techna, EBM, New Wave a disca).

DJ trio Aperion Crew tvoří dvě holky z Dánska Sara Svanholm a Simone Øster, ke kterým se připojila Emma Blake ze Skotska. Všechny tři mají zároveň své sólové projekty, v rámci kterých spolupracovaly např. s Mama Snake, Smokey nebo Solid Blake. Trio je úzce spjato s Kodaňskou techno scénou, především s prostředím underground elektroniky. Své fanoušky si našly na festivalech jako Unsound, zazářily v známých klubech jako je londýnský prostor Corsica Studios nebo TBA Dresden.

SHAPE umělkyně doplní česká hudebnice Anna Myschkin aka KinA, česká DJka, zpěvačka a producentka. Její hudba se často dostává na samotné hranice rytmů, ze kterých už nemusí být cesty zpět. Své posluchače často upoutává až hypnotickou atmosférou.

Vstup je v rámci Pražské muzejní noci v MeetFactory zdarma.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit