V rámci Pražské muzejní noci v MeetFactory, která proběhne v sobotu 10. června, budou zahájeny dvě nové výstavy, otevře se rezidenční patro a divadelní sál představí instalaci Matěje Sýkory. Jako jedna z mála galerií a muzeí nabídne MeetFactory také hudební program a afterparty až do ranních hodin. Hudební složka večera pak bude ve znamení jednoho slova – SHAPE, platformy pro evropskou inovativní hudbu a audiovizuální umění.

Už skoro třetím rokem je MeetFactory koordinátorem mezinárodního projektu SHAPE, platformy zaměřené na podporu, propagaci a mobilitu inovativních hudebních a audiovizuálních evropských umělců skrze koncerty, umělecká představení a výstavy se tato platforma snaží představit širokou škálu osobité hudby a zvukového umění. Zároveň se ale snaží nabídnout laické i odborné veřejnosti řadu tematických přednášek a tvůrčích dílen.

V rámci Pražské muzejní noci v MeetFactory splní SHAPE platforma hned několik těchto položek. V SHAPE prostoru ve foyer MeetFactory si návštěvníci mohou vzít aktuální katalog a podívat se na videoprojekci, která zachycuje činnost a současné umělce SHAPE.

Co by ale laická nebo odborná veřejnost zajímající se o tvorbu elektronické hudby neměla určitě minout, je masterclass Dennise DeSantise, která začne v 20:00 v hudebním sále MeetFactory. Dennis DeSantis je autor knihy Making Music: 74 Creative Strategies for Electronic Music Producers a zároveň je vedoucí oddělení dokumentace ve firmě Ableton. V rámci své masterclass, která nedávno proběhla na festivalu CTM v Berlíně, kde sklidila zasloužený úspěch, nabídne rady a postupy, jak dělat správná kreativní rozhodnutí při přemíře možností, které nám současné prostředky nabízí, jak se skládáním vůbec začít, kde čerpat inspiraci nebo jak hudební nápady vůbec rozvinout a skladbu dotáhnout do vytouženého cíle. Masterclass bude trvat přibližně dvě hodiny.

Hudební sál se poté otevře dalším dvěma jménům, která jsou spjata s SHAPE platformou: Inga Mauer a trio Apeiron Crew.

Inga Mauer je na ruské scéně už poměrně hodně známá, především díky svému působení v klubu Stackenschneider (Stacken), malém undergroundovém klubu v St. Petěrsburgu. Teď se o ní začíná konečně dozvídat i Evropa. Vyrůstala na Bunker Records, Cybernetic Broadcasting System (dnes intergalactic.fm), Trax a UR recordings, kde našla základy pro svou hudbu, jejímž základem je mix temných emocí, spalující atmosféra, a flirtování s širokou škálou žánrů (od industriálního techna, EBM, New Wave a disca).

DJ trio Aperion Crew tvoří dvě holky z Dánska Sara Svanholm a Simone Øster, ke kterým se připojila Emma Blake ze Skotska. Všechny tři mají zároveň své sólové projekty, v rámci kterých spolupracovaly např. s Mama Snake, Smokey nebo Solid Blake. Trio je úzce spjato s Kodaňskou techno scénou, především s prostředím underground elektroniky. Své fanoušky si našly na festivalech jako Unsound, zazářily v známých klubech jako je londýnský prostor Corsica Studios nebo TBA Dresden.

SHAPE umělkyně doplní česká hudebnice Anna Myschkin aka KinA, česká DJka, zpěvačka a producentka. Její hudba se často dostává na samotné hranice rytmů, ze kterých už nemusí být cesty zpět. Své posluchače často upoutává až hypnotickou atmosférou.

Vstup je v rámci Pražské muzejní noci v MeetFactory zdarma.