Ve středu 18. října se od 19:00 na pražské FAMU koná další filmově-diskuzní večer projektu Sexposed, který upozorňuje prostřednictvím vizuálního umění, filmu a diskuze s odborníky na vztah společnosti k lidské sexualitě a otázky spojené s problematikou HIV. Součástí projektu je také putovní výstava mladých českých umělců, která se přemístí z Prahy na Lékařskou fakultu v Olomouci.

Jak se život změní s pozitivní diagnózou HIV a jak pozitivní jedince začne vnímat okolí? Kam a na koho se lze v takových případech obrátit a jaké jsou způsoby medikace a domácího testování? Jaká jsou rizika přenosu HIV z matky na plod a jaké problémy přináší tzv. pozdní záchyt? Tyto a další otázky se budou řešit na filmově-diskuzním večeru projektu Sexposed na pražské FAMU již ve středu.

Po promítání autentického snímku “Můj život s HIV” od Jennifer Vaughen bude následovat diskuze s hosty. „Jennifer Vaughen je učitelka, surfařka a matka tří dětí. V roce 2016 byla diagnostikována s HIV a týden na to ji bylo sděleno, že má AIDS. Ve snímku “Můj život s HIV” otevřeně popisuje svůj příběh,“ říká Barbora Johansson Pivoňková, jedna z organizátorek projektu Sexposed.

Diskuze po promítání filmu se zúčastní Doc. Laura Janáčková, psycholožka, sexuoložka a autorka knižních bestsellerů Muži chtějí potvory, Muži chtějí milenky a Poznej muže beze slov. Dále se diskuze zúčastní MUDr. Dan Veselý, lékař z HIV centra na Bulovce a herec a performer ShadowKara. Debatu bude moderovat Barbora Šichanová z radia Wave.

Součástí projektu Sexposed je také putovní výstava, která se vztahuje k tématům lidské sexuality, tělesnosti, fyzické zranitelnosti a nemoci, zvláště pak v souvislosti s otázkou HIV.

Výstava mladých českých umělců, kterou návštěvnici měli možnost zhlédnout před létem na pražské 2. Lékařské fakultě v Praze a následně v rámci doprovodného programu Prague Pride 2017, se nyní stěhuje na Lékařskou fakultu do Olomouce. Vernisáž tam proběhne v pondělí 23. 10. v 15:00 hodin. Výstavu pak mohou zájemci navštívit až do 3. 11. 2017.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?