Ve středu 18. října se od 19:00 na pražské FAMU koná další filmově-diskuzní večer projektu Sexposed, který upozorňuje prostřednictvím vizuálního umění, filmu a diskuze s odborníky na vztah společnosti k lidské sexualitě a otázky spojené s problematikou HIV. Součástí projektu je také putovní výstava mladých českých umělců, která se přemístí z Prahy na Lékařskou fakultu v Olomouci.

Jak se život změní s pozitivní diagnózou HIV a jak pozitivní jedince začne vnímat okolí? Kam a na koho se lze v takových případech obrátit a jaké jsou způsoby medikace a domácího testování? Jaká jsou rizika přenosu HIV z matky na plod a jaké problémy přináší tzv. pozdní záchyt? Tyto a další otázky se budou řešit na filmově-diskuzním večeru projektu Sexposed na pražské FAMU již ve středu.

Po promítání autentického snímku “Můj život s HIV” od Jennifer Vaughen bude následovat diskuze s hosty. „Jennifer Vaughen je učitelka, surfařka a matka tří dětí. V roce 2016 byla diagnostikována s HIV a týden na to ji bylo sděleno, že má AIDS. Ve snímku “Můj život s HIV” otevřeně popisuje svůj příběh,“ říká Barbora Johansson Pivoňková, jedna z organizátorek projektu Sexposed.

Diskuze po promítání filmu se zúčastní Doc. Laura Janáčková, psycholožka, sexuoložka a autorka knižních bestsellerů Muži chtějí potvory, Muži chtějí milenky a Poznej muže beze slov. Dále se diskuze zúčastní MUDr. Dan Veselý, lékař z HIV centra na Bulovce a herec a performer ShadowKara. Debatu bude moderovat Barbora Šichanová z radia Wave.

Součástí projektu Sexposed je také putovní výstava, která se vztahuje k tématům lidské sexuality, tělesnosti, fyzické zranitelnosti a nemoci, zvláště pak v souvislosti s otázkou HIV.

Výstava mladých českých umělců, kterou návštěvnici měli možnost zhlédnout před létem na pražské 2. Lékařské fakultě v Praze a následně v rámci doprovodného programu Prague Pride 2017, se nyní stěhuje na Lékařskou fakultu do Olomouce. Vernisáž tam proběhne v pondělí 23. 10. v 15:00 hodin. Výstavu pak mohou zájemci navštívit až do 3. 11. 2017.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit