Každý den se setkávám se svými kamarády. Jsou to krásní, chytří, ambiciózní a vtipní chlapci, přesto ale nejsou spokojeni sami se sebou. Rozhodl jsem se tedy, že napíšu krátký článek  o tom, co si myslím já.

Velký nos, malá pusa, velké uši, nebo naopak malé uši, špatná postava, málo vlasů… To vše poslouchám od kamarádů, kteří jsou pro mě bezchybní. Jejich „nedostatky“ se mi na nich totiž líbí a dokonce bych je jako nedostatky rozhodně nenazýval. Myslím si, že to, jak vypadáme, je nám tak trochu předurčené a tím, že se lišíme, jsme zajímaví, výjimeční a zkrátka jiní.

Proč nám to ale tak nepřijde? Máme nízké sebevědomí, protože lidé okolo nás rádi soudí a my vlastně nemáme možnost být sami sebou. Bojíme se, že se nebudeme líbit určitému člověku, společnosti. Chceme vypadat podle norem, které vlastně nikdo neurčil. Pokud se chlapec nebude mít ráda sám, jak ho pak může mít rád někdo jiný?
Každý jsme tu sám za sebe a důležité je, abychom se uměli přijímat takoví, jací jsme. Naučit se, že každá věc na nás je krásná, protože to umíme prodat.

Víte, jakou to dá vůbec snahu zalíbit se ostatním? Lidé vás na ulici stejně neocení (bohužel) a vy se přitom tak snažíte. Pokud jste ale spokojení sami se sebou, ráno jste si dopřáli skvělou snídani, namísto toho, abyste si půl hodiny maskovali pupínek, který vám naskočil ze stresu, na lidi to dojem udělá mnohem větší. Když jste šťastní, spokojení, tak z vás vyzařuje pozitivní energie, což má na člověka také velký vliv. Rozhodně větší, než když vidí, jak nepříjemně se v tom „cool“ oblečení cítíte.

Mrzí mě, že se navzájem nedokážeme mezi sebou ocenit. Každý muž je krásný, pokud se tak cítí sám. Proč člověku na ulici neřekneme, že mu to sluší? Neustále mezi sebou jen soupeříme. My jako muži bychom ale měli držet při sobě. Dodávat si navzájem důvěru, protože si to zasloužíme.
Celý život věnujeme tolik úsilí do toho, aby ostatní byli spokojení a přitom nás ani kolikrát nikdo neocení.

Jsem hrdý na nás všechny. A hlavně nekopírujte články jiným redaktorům (Viky) a nepovažujte je za svoje.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit