Kolaborace ve světě módy jsou vždy zdrojem velkých očekávání. V případě spojení Nike a návrháře Juna Takahashiho je i po více než pěti letech stále na co se těšit. n

S kým jiným spolupracovat na kolekci sportovního oblečení, než s návrhářem, který je zároveň nadšený běžec? Spojení technologií Nike s Takahashiho estetikou návrhů a vlastními běžeckými zkušenostmi už vyústilo ve 12 společných kolekcí. Rozhodně ještě není konec, protože tato kolaborace má stále co nabídnout.

SP16 NikeLab Gyakusou_2

Když Jun Takahashi nepracuje na své vlastní značce Undercover, nazuje tenisky a vyrazí běhat. Tak přesně ví, co jako běžec očekává od svého vybavení a oblečení. „Lidé, kteří běhají ve městě s sebou mají mobil, klíče nebo pár mincí aby si mohli u automatu koupit vodu. To všechno potřebují a my chceme vytvořit produkt, který bude přesně to pravé pro takového běžce. Neznamená to jen přidat někam kapsu. Musíme vymyslet, kam ji umístit a jak ji udělat tak, aby v ní telefon neposkakoval sem a tam a neovlivňoval kvalitu běhu,“ vysvětluje Jarrett Reynolds, Senior Design Director ze studia NikeLab, kde kolekce s názvem Gyakusou vzniká. Pro jaro 2016 je zaměřená na počasí, voděodolné materiály a kapsy, do kterých lze snadno a efektivně uložit nadbytečné vrstvy oblečení.

NikeLab Gyakusou Rain Map Jacket

Mapování toho, kam nejvíc dopadá déšť při běhu, umožnilo návrhářskému týmu přesně umístit zesílené nepromokavé panely na hrudník a ramena. Žádné počasí tak nezaskočí běžce, který má na sobě NikeLab Gyakusou Rain Map Jacket.

NikeLab Gyakusou Impossibly Light Jacket

Laserové perforace na NikeLab Gyakusou Impossibly Light Jacket znamenají prodyšnost přesně tam, kde je potřeba nejvíc. Neuvěřitelně lehká bunda ale také ochrání před rozmarným jarním počasím.

NikeLab Gyakusou Dri-FIT Woven Racer Short

Šortky NikeLab Gyakusou Dri-FIT Woven Racer Short mají inovativní zadní kapsu, do které se dá bez problémů schovat třeba lehká mikina, když se náhle oteplí nebo se na své trase zapotíte víc, než jste čekali.

NIkeLab Gyakusou Dri-FIT Utility Speed Tight

Stejnou chytrou kapsu mají legíny NikeLab Gyakusou Dri-FIT Utility Speed. O pohodlí a správnou teplotu se stará materiál Dri-FIT.

NikeLab Gyakusou Dri-FIT Knit Short Sleeve Top

NikeLab Gyakusou Dri-FIT Knit Short Sleeve Top díky ventilaci reagující na teplotu těla ochladí přehřátého běžce a dodá mu tak další energii pokračovat.

NikeLab_Gyakusou_LunarEpic_Flyknit_womens_1_52813

I nejnovější průlomový design běžecké obuvi Nike se dočkal své speciální edice Gyakusou. NikeLab LunarEpic Flyknit x Gyakusou má zvýšený límec boty, který nohu obepne a dodá potřebnou podporu a plynulost pohybu kotníku. Mezipodešev Lunarlon tvarovaná laserem pro hladký přechod od špičky po patu a podrážka s extra odpružením dělají z téhle tenisky ideální volbu na jakoukoli trať.

Jarní kolekce NikeLab x Undercover Gyakusou je dostupná na nike.com/nikelab a u vybraných prodejců NikeLab.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit