Na nějaké deprese z konce léta zapomeňte. Už v pátek 8. září odstartuje podzimní sezónu multižánrový večírek Veřejný dům, který nastíní, kudy se jednotlivé dramaturgie MeetFactory budou ubírat. Je libo vernisáže, komentované prohlídky rezidenčního patra, divadelní performance, hudbu až do ranních hodin nebo jen tak chill out posezení u kolejí či na zadním dvorku, kde tradičně promítá letní kino? Všechno v továrně umíme!

Večer zahájí vernisáž výstavy After late for Pro: Officework. Výstava je postavená na produktivním napětí „volné“ a „užité“ tvorby, které se personifikují v osobě výtvarného umělce Igora Hosnedla a grafických designerů Petra Cabalky a Filipa Nerada z Anymade Studia. Kurátorkou výstavy je Tereza Jindrová.

Skupinová výstava EMPIRE OF THE SENSELESS, která představí tvorbu Kathy Acker, Ines Doujak, Laboria Cuboniks (Diann Bauer, Patricia Reed), M Lamara, Denisy Lehocké, Anny Ročňové a Darkthrone, ukáže, že v Galerii MeetFactory se nebojíme experimentovat. Kurátorem výstavy je Boris Ondreička.

V rámci vernisáže vystoupí jeden z vystavujících umělců – newyorský multimediální umělec, performer, hudebník a tenorista M Lamar. The New York Times popsal jeho výstavu Negrogothic jako „osvěžující alternativu k deprimující umělecké zácpě, která v současnosti panuje v newyorských galeriích.“ M Lamar je mainstreamovému publiku znám ze seriálu Orange Is the New Black, kde si zahrál po boku svého dvojčete – herečky Laverne Cox.

Komentované prohlídky rezidenčního patra se ujmou kurátoři Lucia Kvočáková (ve slovenském jazyce) a Piotr Sikora (v anglickém jazyce) a představí činnost současných rezidentů MeetFactory. Ateliéry nnašich současných rezidentů si ale můžete projít po celý večer i sami. Svá studia otevřou Tabita Rezaire, Adam Gruba, Urban Space Epics, Nolan Oswald Dennis, Anna Sagström, Arnold Estefan+Anca Benera, Barbora Fastrová+Johana Pošová a Viktor Valášek.

Ve zkušebně Divadla MeetFactory se odehraje příběh Anny a Jakuba, kteří se ocitají během válečných let v dětské nemocnici,  navzájem se neznají, nevědí o životní pouti toho druhého nic a spojuje je obyčejná touha po přežití. Prostřednictvím jejich dětské duše vidíme, jak silný může být fantaskní svět, chceme-li se odpoutat od nebezpečné reality. V hlavních rolích isncenace LAZARET Anděla Blažková a Samuel Neduha.

Závěr večera tradičně patří hudbě. Rozpětí hudební dramaturgie v MeetFactory je široké, v rámci Veřejného domu se vždy můžete těšit na novinky z elektronické scény.


Line-up: 

19:00 vernisáž v Galerii Kostka

19:45 Vernisáž v Galerii MeetFactory

20:00 M Lamar live v Galerii MeetFactory

20:45 Komentovaná prohlídka rezidenčního patra

21:30 LAZARET ve zkušebně Divadla MeetFactory

22:30 Hudební program


Vstup na celou akci je zdarma. Více informací naleznete na Facebooku.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit