Alternativní obchodní dům MINT: POP UP HALL 13 v Pražské tržnici v Holešovicích otevřel své brány poprvé v pátek 29. září. Slavnostní chvíle si žádají fanfáry a v tomto případě  organizátoři během grandopeningu uspořádali rovnou hudební festival. MINT: POP UP HALL 13 bude ve 40 boxech prezentovat lokální módu, umění, design a gastronomické pochoutky každý pátek a sobotu až do konce roku. Během tohoto období nabídne i několik doprovodných programů. Nejbližší z nich na téma MORE ABOUT FASHION proběhne 20. a 21. října a zaplní prostory haly č. 13 módními přehlídkami, přednáškami a workshopy.

MINT: POP UP HALL 13 v rámci víkendu s názvem MORE ABOUT FASHION otevře po oba dny koutek Fashion Revolution, jehož iniciátoři ve spolupráci s firmou Potex a Textileco odklánějí do upcyklačního inkubátoru z kontejnerových sběrů pánské košile, které čeští tvůrci přetvářejí do dále nositelných modelů. A právě během pátku a soboty 20. a 21. října si tyto modely můžete pořídit.

 

Na některém z komorních workshopů pro začátečníky i pokročilé se naučíte nové postupy i triky ve vyšívání a získáte vyšívací sadu pro domácí kratochvíle. Amatérské švadleny se zdokonalí na originální přednášce o šití a časopis WEARME FASHION v rámci workshopu představí aktuální módní trendy.

A protože k módě patří fashion show, prostory haly č. 13 se promění i v přehlídkové molo, na němž 7 módních talentů představí svoji aktuální tvorbu. Sobota přinese 2 bloky přehlídek pod vedením backstage manažerky Zdeňky Rezkové. Těšit se můžete na kolekce Denisy Dovalové, Leony Opalkové, Rebeky Monhartové, Simony Pekařové, Barbory Zahradníkové, Johanky Veselé a Martiny Benešové.

 

Sobotní podvečer bude určen především módním návrhářům, pro něž je ve spolupráci s Fashion Revolution  připraven cyklus přednášek. Sobotní podvečer bude určen především módním návrhářům, pro něž je ve spolupráci s Fashion Revolution  připraven cyklus přednášek na téma transparentnost v dodavatelském řetězci, cenotvorba, zodpovědná značka nebo etika a udržitelnost v módě.

MINT: POP UP HALL 13 vás mile překvapí klidnou a tvůrčí atmosférou, příjemnou hudbou a širokou nabídkou od lokálních tvůrců. “Každý z prodejců, se kterými se budete v hale č. 13 až do konce roku setkávat, prošel přísným výběrem,” zdůrazňuje Lenka Kolářová, principálka a jedna z organizátorů.

Alternativní obchodní dům má stálou gastronomickou zónu a svoji MINT MIND kavárnu s domácími výrobky a výbornou kávou i dětský koutek pro malé návštěvníky.

PŘEHLÍDKY 21.10.

>>> 13:00 – 14:00 <<<

13:00  Simona Pekařová „Cock“

13:15   Martina Benešová

13:30  Barbora Zahradníková  „Forma“

13:40  Johanka Veselá

13:45   Barbora Zahradníková „Monacco“

14:00 Simona Pekařová „70’ Denim“

>>> 15:00 – 15:45 <<<

 15:00 Rebeka Monhartová „kšiltovky“

15:15 Leona Opalková 

15:30 Denisa Dovalová  „CELL CONVERSION“

OTEVŘENO každý pátek  (11–19 hodin) a sobotu (9–17 hodin). Vstup je zdarma, bez bariér a dovnitř mohou i čtyřnozí miláčci. Více na www.mintmarket.cz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit