Alternativní obchodní dům MINT: POP UP HALL 13 v Pražské tržnici v Holešovicích otevřel své brány poprvé v pátek 29. září. Slavnostní chvíle si žádají fanfáry a v tomto případě  organizátoři během grandopeningu uspořádali rovnou hudební festival. MINT: POP UP HALL 13 bude ve 40 boxech prezentovat lokální módu, umění, design a gastronomické pochoutky každý pátek a sobotu až do konce roku. Během tohoto období nabídne i několik doprovodných programů. Nejbližší z nich na téma MORE ABOUT FASHION proběhne 20. a 21. října a zaplní prostory haly č. 13 módními přehlídkami, přednáškami a workshopy.

MINT: POP UP HALL 13 v rámci víkendu s názvem MORE ABOUT FASHION otevře po oba dny koutek Fashion Revolution, jehož iniciátoři ve spolupráci s firmou Potex a Textileco odklánějí do upcyklačního inkubátoru z kontejnerových sběrů pánské košile, které čeští tvůrci přetvářejí do dále nositelných modelů. A právě během pátku a soboty 20. a 21. října si tyto modely můžete pořídit.

 

Na některém z komorních workshopů pro začátečníky i pokročilé se naučíte nové postupy i triky ve vyšívání a získáte vyšívací sadu pro domácí kratochvíle. Amatérské švadleny se zdokonalí na originální přednášce o šití a časopis WEARME FASHION v rámci workshopu představí aktuální módní trendy.

A protože k módě patří fashion show, prostory haly č. 13 se promění i v přehlídkové molo, na němž 7 módních talentů představí svoji aktuální tvorbu. Sobota přinese 2 bloky přehlídek pod vedením backstage manažerky Zdeňky Rezkové. Těšit se můžete na kolekce Denisy Dovalové, Leony Opalkové, Rebeky Monhartové, Simony Pekařové, Barbory Zahradníkové, Johanky Veselé a Martiny Benešové.

 

Sobotní podvečer bude určen především módním návrhářům, pro něž je ve spolupráci s Fashion Revolution  připraven cyklus přednášek. Sobotní podvečer bude určen především módním návrhářům, pro něž je ve spolupráci s Fashion Revolution  připraven cyklus přednášek na téma transparentnost v dodavatelském řetězci, cenotvorba, zodpovědná značka nebo etika a udržitelnost v módě.

MINT: POP UP HALL 13 vás mile překvapí klidnou a tvůrčí atmosférou, příjemnou hudbou a širokou nabídkou od lokálních tvůrců. “Každý z prodejců, se kterými se budete v hale č. 13 až do konce roku setkávat, prošel přísným výběrem,” zdůrazňuje Lenka Kolářová, principálka a jedna z organizátorů.

Alternativní obchodní dům má stálou gastronomickou zónu a svoji MINT MIND kavárnu s domácími výrobky a výbornou kávou i dětský koutek pro malé návštěvníky.

PŘEHLÍDKY 21.10.

>>> 13:00 – 14:00 <<<

13:00  Simona Pekařová „Cock“

13:15   Martina Benešová

13:30  Barbora Zahradníková  „Forma“

13:40  Johanka Veselá

13:45   Barbora Zahradníková „Monacco“

14:00 Simona Pekařová „70’ Denim“

>>> 15:00 – 15:45 <<<

 15:00 Rebeka Monhartová „kšiltovky“

15:15 Leona Opalková 

15:30 Denisa Dovalová  „CELL CONVERSION“

OTEVŘENO každý pátek  (11–19 hodin) a sobotu (9–17 hodin). Vstup je zdarma, bez bariér a dovnitř mohou i čtyřnozí miláčci. Více na www.mintmarket.cz.