Tři světové premiéry a jedna předpremiéra, adaptace výjimečných textů současné literatury, významná jména literárního světa. Fernando Arrabal, Sara Baume, Petra Hůlová a Juli Zeh. Silné osobnosti a silné texty tvoří základ pro divadelní scénu MeetFactory. Stejně jako v předchozích sezónách si Divadlo MeetFactory klade za cíl pátrat v hlubinách lidské mysli, zkoumat psychologické procesy a mapovat zdánlivě obyčejné a běžné jednání. Celý koncept jednoduše popsal dramaturg Divadla MeetFactory Matěj Samec: „Hledáme slova pro prázdnotu kolem nás.“

V rámci zahajovacího večera festivalu …příští vlna / next wave … se v MeetFactory v úterý 19. září odehraje premiéra adaptace knihy Pohřeb sardinky, kterou napsal Fernando Arrabal, spoluzakladatel Panického hnutí, jehož členem je kromě něj také známější Alejandro Jodorowsky. Režie experimentální inscenace, tematizující podoby psychického násilí či sexuálního sadismu a erotického otroctví se ujala v MeetFactory již známá režisérka Apolena Vanišová, v hlavní roli se představí Jakub Gottwald.

Další premiéra se odehraje v neděli 8. října, kdy se na divadelních prknech představí adaptace románu oceněného v letošním roce cenou Magnesia Litera za nejlepší překladovou knihu roku – prvotina mladé irské autorky Sary Baume Jasno lepo podstín zhyna. Inscenace o ničivých následcích izolace a hojivé síle soucitu, blízkosti a náklonnosti, se na divadelní scéně objeví poprvé. V hlavní (a jediné) roli vystoupí Eva Salzmannová.

Divadlo MeetFactory se tradičně zapojí v sobotu 18. listopadu do akce Noc divadel a uvede ve formě scénického čtení nový divadelní text Petry Hůlové Strážci občanského dobra 2. Hra navazuje na děj autorčina stejnojmenného znepokojivého románu z roku 2010, který popisuje společenské změny v roce 1989 „očima poražených.“ Strážce občanského dobra 2 ukazují postavy z prvního dílu po dvaceti sedmi letech a popisují, s jakými problémy současnosti se musejí potýkat.

březnu 2018 uvede Divadlo MeetFactory dramatizaci třetí knihy německé autorky Juli Zeh s názvem Temná energie. Hlavní hrdinové – geniální fyzikové. Hlavní téma – kvantová mechanika a teorie relativity na pozadí netradiční a pozoruhodné detektivní zápletky. Do MeetFactory se s touto hrou vrací režisérka Lucie Ferenzová, jejíž úspěšné inscenace Malina a Nespavost jsou stále na repertoáru této alternativní scény.

Další představení na repertoáru Divadla MeetFactory:

Irvine Welsh: Pohlavní životy siamských dvojčat

Judith Hermann: Počátek veškeré lásky

Sudabeh Mohafez: Hoří

Nespavost

Ingeborg Bachmann: Malina

Třetí lež

V oku smyčky

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit