Mezi cvičením v uzavřeném fitness studiu či naopak pod širým nebem na workout zónách panují ohromné rozdíly. Většinou platí to, že je ideální občas vyzkoušet obojí a vyhnout se tak jakémukoliv typu přetrénování. Jaké výhody a nevýhody ale má cvičení ve fitness?

Kompletní servis a služby na jednom místě

Určitě začneme od toho, co nám nabízí zastřešený a stabilní prostor. V naprosté většině fitness studií potkáte v základu bar s běžným občerstvením i výživovými doplňky. Větší fitness studia jako Fitness Vagon vám pak mohou nabídnout i širší péči o své tělo jako může být sauna, solárium a další podobné způsoby, jak se starat o své tělo.

Tím největším důvodem, proč ale fitness navštívit je pochopitelně neustále teplé a čisté zázemí. Nemusíte se tak starat o počasí, nebo se trápit domácím tréninkem v zimě, kdy jsou workout hřiště víceméně nepoužitelná.

Stejně tak i cílenost strojů na konkrétní partie od začátku dokáží pomoci k lepším výsledkům. A v neposlední řadě, pokud si nevíte rady, co a jak, tak v téměř každém fitness centru potkáte i profesionální trenéry, kteří vám mohou nabídnout své služby a péči.

Fitness a jeho nepsaná pravidla

Především pro začátečníky v oblasti fitness a kulturistiky může být trénink ve větším studiu trochu rozdílný. Citlivějším povahám a amatérským cvičencům například mohou vadit časté výkřiky při cvičení, kterým se ale občas zkrátka vyhýbat nedá. Stejně tak cvičenci odchovaní ve vzpírání či ve sklepních posilovnách musí brát v potaz, že se ocitají v trochu odlišném světě. Na strojích je totiž nepsané hygienické pravidlo používání ručníku na místech kde se jej dotýkáte a sedáte, na které začátečníci často zapomínají. Stejně tak si mnozí velice rádi obsadí stroj ručníkem a poté jdou pít, i to se nepovažuje za příliš vhodné.

V běžném fitness studiu pak může především vzpěračům vadit fakt, že pouštění osy a ostatního „železa“ na zem přímo ze cviku je zde striktně zakázáno. Vše je ale o zvyku a vnitřní fitness dokáže oslovit téměř každého.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit