Přístupový systém poskytuje nejbezpečnější a nejjednodušší řešení pro řízení, omezování a regulaci přístupu do různých budov. Na trhu existuje mnoho typů přístupových systémů.

Jak funguje přístupový systém?

Provoz přístupového systému je založen na spolupráci zařízení s osobními identifikátory, kterými jsou obvykle bezdotykové karty. Uživatelé systému jsou oprávněni se pohybovat v určených zónách nebo vstupovat do budov podle přidělených oprávnění. V přístupovém systému nejsou na kartě uložena žádná data, což je zvláště důležité v případě její ztráty nebo krádeže.

Provoz přístupového systému je obvykle řízen dohledovým počítačem a jeho komunikaci s čtečkami bezkontaktních karet zajišťuje počítačový program. Uživatelská práva jsou udělována individuálně, což umožňuje přizpůsobit fungování systému struktuře společnosti nebo funkcím vykonávaným zaměstnanci. Někteří zaměstnanci mohou mít udělený přístup jen do nějakých budov.

Výhody přístupového systému

  • Zabezpečení vašeho objektu
  • Okamžité získávání údajů o osobách pobývajících v areálu
  • Zajištění majetku v areálu
  • Snížení rizika ztrát souvisejících s krádeží
  • Zvyšování úrovně zabezpečení
  • Možnost rozšířit i o docházkový systém a další důležité systémy

Typy přístupových systémů

Přístupový systém na kartu
V současné době se jedná o nejoblíbenější přístupový systém. Přístup s kartou je preferován všude, na celé řadě pracovišť, od malých továren po velké korporace, od kancelářských budov po zábavní zařízení a hotely. Dokonce je preferován i v obytných budovách. Kromě karty je možné mít i čipy. Výhodou je nižší cena. Nevýhodou je možnost ztracení karty nebo čipu. Jedná se o nejvíce preferované přístupové systémy.

Biometrický přístupový systém

Skener sítnice a rozpoznávání obličeje jsou technologií budoucnosti, které porovnávají dříve uložené vzory se současnými. Tento systém se dá perfektně zakomponovat do přístupového systému. Jedná se o velmi pohodlný systém jak pro provozovatele, tak i uživatele. Nevýhodou je vyšší cena oproti kartovému přístupovému systému.

Přístupový systém s čtečkou otisků prstů

Je pohodlnější než kontrola přístupu na kartu a spolehlivější pro přesné zaznamenávání pracovní doby. Je to tak proto, že na kartu mohou uživatelé zapomenout. Karta se dá také ztratit nebo půjčit někomu jinému. To u čtečky otisků prstů nehrozí!

Rozeznávání RZ

Automatické rozpoznávání poznávací značky vozidla umožňuje automatické otevírání například závory nebo brány. Pracovníci, zaměstnanci nebo nájemníci mohou vjet do parkoviště ihned po zeleném signálu.

Kde zakoupit přístupové systémy?

Přístupové systémy zakoupíte na e-shopu Puhy.cz. Vyberete si tam ze široké nabídky různých přístupových systémů a příslušenství k nim. Přístupové systémy na tomto e-shopu jsou za skvělé ceny!

Vyberete si tam i biometrické čtečky, elektrické zámky, elektronické kliky, odchodová tlačítka, RFID čipy, RFID karty, RFID čtečky, čtečky s klávesnicí a mnoho dalšího příslušenství k přístupovým systémům.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit