Během pondělního večera zavítali do smíchovské továrny sympatičtí Greg Hughes a Tessa Murray, kteří dohromady vytvářejí hudební dvojici Still Corners. Do Prahy přijeli i s bubeníkem a přivezli převážně skladby z posledního vydaného alba Slow Air (2018), odkazující na dusné počasí v texaském Austinu, kde jej nahrávali. Stejně dusná atmosféra MeetFactory tak k náladě skladeb dokonale pasovala.

Před energickou show Still Corners zazpívala a na kytaru zahrála Amelie Siba, která představila své singly i z nedávno vydaného EP It Was Nice To Meet You. Z počátku byla v hlase mladičké, avšak ohromně talentované písničkářky cítit jemná nervozita, která ale po chvíli opadla. Návštěvníci se mohli dojímat nad uchu lahodicími melodiemi a zamilovanými texty, jejichž kvalitu podtrhával něžný a vskutku od srdce pramenící přednes Amelie, která na konci třičtvrtěhodinového vystoupení sklidila velký potlesk a jistě si v publiku získala řadu nových fanoušků. O její tvorbě nepochybně ještě hodně uslyšíme.

Následnou show Still Corners odstartovala hitovka Black Lagoon, která ihned všechny příchozí náležitě roztancovala. A tancovat se nepřestalo až do konce. Chvílemi ostré melodie v kombinaci kytarových sól Grega Hughese a bubnů, střídaly zasněné balady s něžným, až andělsky znějícím a znamenitě sebevědomým hlasem Tessy Murray. Bylo už jen na vás, zda svůj hudební zážitek prohloubíte pozorováním psychadelických vizuálů za zády vystupujících, nebo zda zavřete oči a necháte pracovat svoji vlastní fantazii. Dvojice, jež se na pódiu dokonale doplňuje, završila tímto pražským vystoupením své turné a návštěvníkům naservírovala přesně to, na co se všichni těšili a kvůli čemu do MeetFactory přišli.

foto: Kryštof David

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE