Během pondělního večera zavítali do smíchovské továrny sympatičtí Greg Hughes a Tessa Murray, kteří dohromady vytvářejí hudební dvojici Still Corners. Do Prahy přijeli i s bubeníkem a přivezli převážně skladby z posledního vydaného alba Slow Air (2018), odkazující na dusné počasí v texaském Austinu, kde jej nahrávali. Stejně dusná atmosféra MeetFactory tak k náladě skladeb dokonale pasovala.

Před energickou show Still Corners zazpívala a na kytaru zahrála Amelie Siba, která představila své singly i z nedávno vydaného EP It Was Nice To Meet You. Z počátku byla v hlase mladičké, avšak ohromně talentované písničkářky cítit jemná nervozita, která ale po chvíli opadla. Návštěvníci se mohli dojímat nad uchu lahodicími melodiemi a zamilovanými texty, jejichž kvalitu podtrhával něžný a vskutku od srdce pramenící přednes Amelie, která na konci třičtvrtěhodinového vystoupení sklidila velký potlesk a jistě si v publiku získala řadu nových fanoušků. O její tvorbě nepochybně ještě hodně uslyšíme.

Následnou show Still Corners odstartovala hitovka Black Lagoon, která ihned všechny příchozí náležitě roztancovala. A tancovat se nepřestalo až do konce. Chvílemi ostré melodie v kombinaci kytarových sól Grega Hughese a bubnů, střídaly zasněné balady s něžným, až andělsky znějícím a znamenitě sebevědomým hlasem Tessy Murray. Bylo už jen na vás, zda svůj hudební zážitek prohloubíte pozorováním psychadelických vizuálů za zády vystupujících, nebo zda zavřete oči a necháte pracovat svoji vlastní fantazii. Dvojice, jež se na pódiu dokonale doplňuje, završila tímto pražským vystoupením své turné a návštěvníkům naservírovala přesně to, na co se všichni těšili a kvůli čemu do MeetFactory přišli.

foto: Kryštof David

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit