Český Fingers Up touží po změnách tuzemské festivalové scény. Jeho cílem je, aby si návštěvník pod pojmem festival nepředstavoval jen kvalitní hudbu, ale také příjemnou atmosféru, odreagování, jedinečné zážitky a zkušenosti. Co to ale všechno znamená?

“Za čtyři uplynulé ročníky jsme získali velmi cenné zkušenosti, na jejichž základě se pokusíme uspořádat přelomový festivalový ročník. Jsme přesvědčeni, že festival není jen o hudbě, ale také o skutečně nových a netradičních zážitcích, objevování a emocích. Rozhodli jsme se udělat maximum, aby zrovna náš festival byl tím, z kterého se vám jednoduše nebude chtít zpět domů.” říká Petr Elgner, jeden z pořadatelů festivalu.

Koncept festivalu Fingers Up je tedy postavený na zážitcích, emocích, stylu a objevování. Po celý průběh festivalu, a to i během dopoledne, si může návštěvník užívat zábavy v podobě sportu, odpočinku, skvělého jídla, umění, workshopů s kapelami nebo debaty s významnými osobnostmi napříč obory. Toto a mnohem více bude rozděleno do jednotlivých zón. Budou jimi Art, Fashion, Gastro a Sport.

V mohelnickém Morava campu nebudou chybět ani nevšední aktivity, jako je longboard, slackline, bumper ball, bazén s Dj’s nebo třeba ranní rozcvička. Součástí festivalu bude také zóna s názvem Gastro, která nabídne jídlo i pití vysoké kvality. Na výběr bude vše od masitých specialit až po vegetariánské a veganské pokrmy. K pití si návštěvník vychutná domácí limonády, alkoholické i nealkoholické nápoje, a také kvalitní kávu, o kterou se postará známý podnik SKØG Urban Hub. To vše si budete moci vychutnat během zajímavého cestopisu nebo workshopů.

Festival nabízí možnost výběru i v případě ubytování. Vybrat si můžete z klasického stanového městečka, takzvaného Quiet campu, ve kterém bude větší klid, chatek, nebo i motelu. Na výběr bude i v oblasti hygieny. Můžete využít často proklínané festivalové toalety a nebo ty klasické. Nespočet dalších výhod a zážitků Fingers Up představuje postupně na svém Facebooku.

Fingers Up klade důraz jak na zážitky, tak na kvalitní hudbu. Proto se návštěvníci můžou těšit na britské The Wombats, dánskou zpěvačku MØ, rockové Kensington (NL) nebo indie rockery Bilderbuch z Rakouska. Česká scéna bude mít zastoupení v podobě pop-punkových Rybiček 48, ikonické Vypsané fixy nebo kapely O5&Radeček. Kompletní line-up a více informací o zážitcích naleznete na proc.fingersup.cz, nebo na www.fingersup.cz.

11021371_935136783186412_2640605898120774431_o

O festivalu Fingers Up

Hudební festival Fingers Up se chce vymanit ze stereotypu, který vládne na české hudební scéně. Klade důraz na atmosféru, zážitky a hlavně emoce. V následujícím ročníku 2015 se chce definitivně odlišit od ostatních festivalů a návštěvníkům nabídnout neobvyklé možnosti, jako workshopy s kapelou, jídlo ve vysoké kvalitě a od místních dodavatelů, street art, fashion market, spousty sportovních zážitků nebo třeba možnost ve volbě ubytování. Fingers Up je žánrový, nevšední a přestavuje především zahraniční kapely.

To vše Vás čeká již tento víkend, od 7. do 9. srpna v mohelnickém Morava Campu! Potvrďte svoji účast na Facebooku.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit